Nowości w portalu dobreprogramy — katalogowanie multimediów

Nowości w portalu dobreprogramy — katalogowanie multimediów

24.06.2012 14:13, aktualizacja: 17.04.2013 23:17

Choć za oknem tego nie widać, kalendarzowe lato już się rozpoczeło, a wraz z nim okres wakacyjny. Kiedy już wrócimy z wymarzonego urlopu, z pewnością będziemy chcieli uporzadkować nasze zdjęcia i filmy. Z pomocą przyjdą aplikacje do katalogowania multimediów, które pojawiły się w naszym serwisie w minionym tygodniu.

All My Movies to niezwykle prosta w obsłudze aplikacja służąca do katalogowania filmów. Program wyróżnia się przyjaznym interfejsem użytkownika, bogatą funkcjonalności oraz wsparciem dla wielu przydatnych wtyczek, które można pobrać ze strony producenta. Przy użyciu aplikacji możemy zarządzać i kolekcjonować filmy znajdujące się na dysku twardym lub innych nośnikach optycznych - CD, DVD i Blu-ray, a także pobierać niezbędne informacje o dowolnym filmie lub serialu z najpopularniejszych serwisów internetowych (Filmweb.pl, IMDB.com, DVDEmpire.com, Amazon.com czy Cinebel.fr). All My Movies pozwala też na dodawanie do bazy płyty DVD lub Blu-ray przy użyciu specjalnego kodu kreskowego. W tym celu wystarczy wpisać kod EAN znajdujący się na pudełku od płyty. Oprócz tego znajdziemy w nim inne przydatne narzędzia do do automatycznego pobierania okładek do filmów, odtwarzania plików wideo z poziomu programu, a także importowanie/eksportowanie całej bazy danych.

Data Crow to rozbudowane narzędzie do katalogowania różnych zbiorów danych przechowywanych na dysku twardym komputera. Przy użyciu tego programu możemy organizować i zarządzać biblioteką multimediów oraz wykonywać szereg innych czynności związanych z selekcją danych. Program umożliwia stworzenie ogromnej bazy danych zawierającej wszystkie zebrane informacje odnośnie plików multimedialnych, graficznych i innych dokumentów. Użytkownicy mogą ręcznie wpisywać informacje lub skorzystać z dodatkowej usługi online, w celu pobrania niezbędnych danych z sieci (Amazon, MusicBrainz czy IMDB). Data Crow pozwala na tworzenie rozmaitych wykresów i statystyk odnośnie bazy danych oraz własnych modułów do zarządzania muzyką czy kolekcją filmów.

Poza aplikacjami do katalogowania multimediów, proponujemy zwrócenie uwagi również na inne interesujące nowości, które pojawiły się na łamach naszego portalu: EasyHDR BASIC - darmowa wersja popularnego programu, przeznaczonego do obróbki zdjęć w technice HDR (High Dynamic Range), Bluefish - edytor tekstu przeznaczony dla programistów i webmasterów, MailWasher Free - filtr antyspamowy przeznaczony do zabezpieczania poczty elektronicznej, Xirrus Wi-Fi Inspector - aplikacja do zarządzania sieciami bezprzewodowymi (WiFi), AOMEI Partition Assistant Home Edition - zaawansowany program służący do zarządzania partycjami dysku twardego.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (10)