Nowości w portalu dobreprogramy - narzędzia dyskowe i plikowe

Nowości w portalu dobreprogramy - narzędzia dyskowe i plikowe

08.07.2012 15:02, aktualizacja: 17.04.2013 23:19

Podczas pracy przy komputerze nadchodzi czas, kiedy trzeba uporządkować dane bądź też wykonać ich kopię zapasową lub wykonać inne czynności związane z zawartością dysku twardego. Można to uczynić korzystając z nowych aplikacji, które pojawiły się w naszym serwisie w minionym tygodniu.

OSForensics to darmowy i zarazem profesjonalny program do zarządzania różnymi danymi przechowywanymi na dysku twardym. Przy użyciu aplikacji możemy wyszukiwać pliki i foldery, a także przeprowadzać dogłębną analizę danych. OSForensics charakteryzuje się wygodnym w obsłudze interfejsem użytkownika, wyposażonym w ogromną ilość dostępnych funkcji i narzędzi, za pomocą których możemy wykonywać różne operacje na plikach. Oprócz tego posiada zaawansowaną wyszukiwarkę danych, która wyszukuje pliki szybciej i skuteczniej niż wbudowany w system Windows mechanizm wyszukiwania danych. OSForensics pozwala tworzyć i porównywać sygnatury plików, pobierać najważniejsze informacje o podzespołach zamontowanych w komputerze (CPU, płyta główna, porty, napędy optyczne i dyski twarde, karty graficzna i muzyczna), obliczać i porównywać sumy kontrolne oraz tworzyć aktówki, czyli odpowiednie paczki zawierające różne dokumenty. Aplikacja służy również do odzyskiwania utraconych danych w wyniku awarii systemu lub ataku groźnego wirusa. Posiada narzędzia umożliwiające przeglądanie wszystkich ostatnio wykonanych czynności przez użytkownika w systemie - lista otwieranych dokumentów czy historia przeglądanych stron internetowych. Użytkownicy korzystający z tego oprogramowania, mogą tworzyć i montować wirtualne napędy.

Eassos PartitionGuru Free to bezpłatne i rozbudowane narzędzie do zarządzania dyskami twardymi w komputerze. Program służy do partycjonowania dysków, wykonywania kopii bezpieczeństwa całych partycji, a także do przywracania utraconych danych. Korzystając z tego oprogramowania możemy też odbudować uszkodzony MBR (główny rekord startowy), przekonwertować tablice partycji z MBR do GPT oraz sklonować dowolną partycję i cały dysk twardy. Eassos PartitionGuru Free przywraca usunięte dane z kosza systemowego lub określonej lokacji na dysku twardym i z uszkodzonej bądź nieprawidłowej partycji, a także posiada narzędzia do weryfikowania i usuwania błędów znajdujących się na dowolnym nośniku danych. Oprócz tego umożliwia nieodwracalne usuwanie danych, bez późniejszej ich możliwości przywrócenia oraz może posłużyć do tworzenia kopii zapasowej systemu i rozruchowego nośnika USB. Poza tym potrafi odzyskać niezbędne dane z macierzy RAID oraz posiada wbudowane funkcje do zarządzania wirtualnymi nośnikami danych (obsługuje Virtual PC, VMware i VirtualBox).

Poza narzędziami dyskowymi, proponujemy zwrócenie uwagi również na inne, nie mniej interesujące nowości, które pojawiły się na łamach naszego portalu: Toolwiz Time Freeze - niezwykle przydatne narzędzie, które skutecznie chroni system przed niepożądanymi zmianami, a także zabezpiecza komputer przed groźnymi wirusami i innymi złośliwymi aplikacjami, Folder Lock - proste w użyciu narzędzie do zabezpieczania katalogów i ważnych danych hasłem, PDFMate Free PDF Converter - darmowy i godny uwagi konwerter dokumentów PDF, CopyTo - łatwy w obsłudze program do nagrywania danych na płytę CD/DVD/Blu-ray.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)