Nowości w portalu dobreprogramy — programy dla DJów

Nowości w portalu dobreprogramy — programy dla DJów

21.04.2012 09:08, aktualizacja: 17.04.2013 23:19

W mijającym tygodniu bazę programów naszego serwisu zasiliły ciekawe aplikacje dedykowane DJ'om. Każdy kto chciałby rozpocząć przygodę z miksowaniem muzyki powinien zapoznać się z takimi aplikacjami jak UltraMixer i PCDJ DEX 2.

UltraMixer to niezawodny program do miksowania muzyki w czasie rzeczywistym. Przy użyciu tego oprogramowania możemy w prosty i przyjemny sposób mieszać dźwięki i utwory muzyczne, a następnie zapisywać je do wybranego przez nas formatu lub ewentualnie nagrywać na dowolny krążek CD. Program został wyposażony w 31-pasmowy equalizer, licznik bitów oraz przydatny suwak do płynnego przyspieszania bądź spowalniania modyfikowanego dźwięku. Nie zabrakło w nim też funkcji AGC (Auto gain control) do wzmacniania głośności podczas miksowania muzyki. Podczas uruchomienia UltraMiksera możemy wybrać wersję podstawową (Basic) lub profesjonalną (Professional). Pierwsza przeznaczona jest dla początkujących użytkowników, natomiast druga wersja posiada bardziej rozbudowany, złożony interfejs oraz więcej dodatkowych funkcji.

PCDJ DEX 2 to profesjonalne narzędzie dla DJ'ów i muzyków charakteryzujące się ogromną ilością różnych funkcji, wspomagających tworzenie oraz miksowanie dźwięków. W programie możemy tworzyć i miksować muzykę korzystając z gotowych pętli, plików dźwiękowych (sample), analizatora widma akustycznego oraz stosując rozmaite efekty pozwalające manipulować odtwarzanym dźwiękiem. Oprócz tego znajdziemy w nim niezbędną funkcję Beat Skip do przeskakiwania po utworze wzdłuż i wszerz bez wypadania z rytmu. Warto też wspomnieć o narzędziu do symulowania pracy z płytą winylową, które posiada dodatkowe efekty spowalniania lub odtwarzania od tyłu dowolnego utworu muzycznego. Interfejs programu jest rozbudowany i wygodny w obsłudze. Składa się profesjonalnego i wielofunkcyjnego miksera, listy odtwarzania dźwięków i utworów oraz różnych elementów do obsługi karaoke oraz miksowania materiałów wideo.

Jeśli nie jesteś profesjonalnym DJ'em, ale masz ochotę na rozkręcenie domowej imprezy, polecamy skorzystanie z darmowej aplikacji UltraMixer Free, która z pewnością pomoże w tym zadaniu. UltraMixer Free to bezpłatne oprogramowanie służące do miksowania różnych dźwięków oraz muzyki. Znajdziemy w nim wielofunkcyjny mikser, dwa odtwarzacze multimedialne do odsłuchiwania zmiksowanych dźwięków, a także 3-pasmowy Equalizer i narzędzie do odtwarzania całych zawartości płyt Audio CD. Oprócz tego posiada funkcje do miksowania, przyspieszania i spowalniania dźwięków oraz synchronizowania archiwalnych plików muzycznych przechowywanych na dysku twardym komputera.

Poza programami przeznaczonymi dla DJ'ów proponujemy zwrócenie uwagi również na kilka innych nowości jakie pojawiły się w naszym serwisie: Comodo Programs Manager — narzędzie przeznaczone do zarządzania aplikacjami, sterownikami i usługami w systemie Windows, PuzzleDlaDzieci — darmowy program do układania puzzli na komputerze dla najmłodszych, Intype — rozbudowany edytor tekstowy przeznaczony zarówno dla programistów jak i zwykłych użytkowników, a także ezvid — prosty w obsłudze program do edycji wideo i tworzenia pokazu slajdów.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (50)