Nowości w portalu dobreprogramy — programy do masowej edycji grafik

Nowości w portalu dobreprogramy — programy do masowej edycji grafik

28.04.2012 10:24, aktualizacja: 17.04.2013 23:22

Chcesz podzielić się swoimi zdjęciami z majówki, wykadrować je, zmniejszyć lub też wykonać inne operacje za pomocą intuicyjnego programu? Sprawdź nasze najnowsze aplikacje w portalu, które dodaliśmy do naszej bazy w minionym tygodniu!

FastStone Photo Resizer to bezpłatny program do wykonywania różnych operacji na plikach graficznych. Za pomocą aplikacji możemy konwertować i zmieniać nazwy plików, a także wykonywać wiele innych, podstawowych czynności. Jednym z najważniejszych elementów w programie jest bez wątpienia narzędzie do konwersji i zmian rozmiarów plików graficznych. W tym celu wystarczy dodać dowolne zdjęcia do aplikacji i następnie ustawić odpowiedni format zapisu oraz jakość. Cały proces przetwarzania plików przebiega bardzo szybko, bez straty jakości. Przy użyciu FastStone Photo Resizer można hurtowo zmieniać rozmiar i nazwy plików graficznych, a także dokonywać drobnych zmian poprzez dzielenie i łączenie wybranych zdjęć.

Fotosizer to narzędzie do masowej zmiany rozdzielczości plików graficznych przechowywanych na dysku twardym komputera. Aplikacja oferuje wygodny i szybki mechanizm zmiany rozmiarów poszczególnych zdjęć, które zamierzamy udostępnić w Internecie lub wykorzystać do innych prywatnych celów. Po wczytaniu plików graficznych do programu, otrzymujemy szczegółowy opis ich parametrów, z których możemy odczytać format zapisu, rozdzielczość oraz aktualną rozdzielczość. Oprócz tego Fotosizer posiada też funkcje do zmiany rotacji i jakości pliku graficznego, a także umożliwiające zastosowanie różnych efektów (negatyw, czarno-biały obraz). Obsługa programu jest bardzo prosta. Wystarczy wczytać zdjęcia, które zamierzamy zmodyfikować i następnie ustawić format wyjściowy, ustalić wysokość i szerokość oraz wybrać odpowiedni katalog docelowy, w którym zostaną utworzone. Podczas przetwarzania plików graficznych, aplikacja automatycznie dokona zmiany rozdzielczości, zachowując je w najwyższej jakości.

Poza programami graficznymi proponujemy zwrócenie uwagi również na inne niemniej interesujące nowości, które pojawiły się na łamach naszego serwisu: Jwansoft Disk Defrag - niewielkie narzędzie do defragmentacji dysku twardego, Winyl - darmowy odtwarzacz multimedialny, charakteryzujący się intuicyjnym interfejsem, a także szybkością działania i niewielkim zużyciem zasobów systemowych, FileMedic Antivirus - oprogramowanie antywirusowe zapewniające ochronę komputerów zarówno w domu jak i w miejscu pracy, VidShot Capturer - prosty program do nagrywania sekwencji wideo z pulpitu.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (20)