Nowości w portalu dobreprogramy: programy do projektowania wnętrz

Nowości w portalu dobreprogramy: programy do projektowania wnętrz

12.05.2012 11:00, aktualizacja: 17.04.2013 23:18

Planujecie przemeblowanie? Dopiero się wprowadziliście do nowego domu? Kupiliście meble, ale nie wiecie, jak urządzić pokój? Skorzystajcie z profesjonalnych programów dla architektów i projektantów wnętrz, które w mijającym tygodniu trafiły do naszego katalogu oprogramowania.

ArchiCAD jest jednym z najpopularniejszych programów przeznaczonych do projektowania architektonicznego. Aplikacja stworzona została z myślą o inżynierach, przedsiębiorcach budowlanych i bardziej wymagających architektach. Umożliwia tworzenie projektów dwuwymiarowych, trójwymiarowych, a także w widoku aksonometrycznym i perspektywicznym. ArchiCAD charakteryzuje się możliwością projektowania w systemie BIM (Building Information Modeling), czyli modelowanie budowli zawierające dodatkowo informacje o projekcie budowlanym. Oprócz standardowych narzędzi do projektowania domów, aplikacja umożliwia też tworzenie zaawansowanych ścian (na przykład kurtynowych), zaawansowane wypełnianie wektorowe oraz projektowanie bardziej skomplikowanych form architektonicznych, znanych z architektury historycznej lub współczesnej.

Home Designer Professional to rozbudowany program do projektowania domu w pełnym trójwymiarze. Aplikacja przeznaczona jest nie tylko dla profesjonalnych architektów, przedsiębiorców budowlanych i projektantów wnętrz, ale również dla zwykłych użytkowników, którzy zamierzają zaprojektować swój wymarzony dom. Home Designer umożliwia projektowanie i aranżację wnętrz każdego pomieszczenia – kuchni, salonu, pokoju dziecięcego, łazienki czy sypialni. Oprócz tego posiada narzędzia do tworzenia infrastruktury wokół budynku, w tym basenu, ogrodu, placów zabaw czy garażu. Użytkownicy mogą również oszacować koszt budowy całego domu, przy użyciu narzędzia generującego kompletny arkusz kalkulacyjny zawierający dokładny kosztorys budowlany. Aplikacja posiada ogromną ilość dostępnych funkcji pozwalających między innymi na profesjonalne tworzenie dachów, schodów, sufitów i kondygnacji. Warto też wspomnieć komputerowym wspomaganiu projektowania (CAD), umożliwiające tworzenie domu od strony technicznej.

Jeśli nie jesteście profesjonalnymi architektami i projektantami wnętrz, a marzycie o zaprojektowaniu własnego domu, polecamy zapoznanie się z darmową wersją programu Envisioneer Express, która jest bardzo prosta obsłudze i z całą pewnością przypadnie Wam do gustu. Envisioneer Express to bezpłatne oprogramowanie do projektowania domu i aranżacji wnętrz. Za pomocą aplikacji stworzymy różne pomieszczenia dla mieszkania lub domu, a także sami zaprojektujemy własny obiekt w pełnym trójwymiarze. Obsługa programu jest banalnie prosta, a wszystkie operacje wykonujemy za pomocą metody „przeciągnij i upuść”. Podczas projektowania będzie nam towarzyszył wbudowany samouczek, który pokaże w jaki sposób należy stawiać poszczególne elementy graficzne w edytorze. W aplikacji znajdziemy ogromną bazę zawierającą gotowe obiekty, tekstury oraz inne istotne elementy graficzne wspomagające projektowanie domu marzeń. Wśród nich warto wymienić: ściany, okna, drzwi, schody, meble i sprzęt AGD.

Warto przypomnieć, że naszym katalogu znajdują się dwie grupy programów wspomagających projektowanie. W dziale Programy do projektowania CAD znajdziecie rozwiązania profesjonalne, natomiast w dziale Aranżacja wnętrz i ogrodów łatwe w obsłudze aplikacje bardziej do użytkowników indywidualnych. Wiele z nich jest całkowicie bezpłatnych — zapraszamy do przetestowania!

Poza programami przeznaczonymi dla architektów proponujemy zwrócenie uwagi również na inne interesujące nowości, które pojawiły się na łamach naszego portalu: Debut Video Capture Software - to profesjonalne narzędzie do nagrywania sekwencji wideo z ekranu pulpitu lub urządzeń rejestrujących takich jak kamery, Cloud System Booster - to prosta w obsłudze aplikacja przeznaczona do naprawy i optymalizacji systemu operacyjnego, Groove Pro Edition - to kompletne oprogramowanie przeznaczone do miksowania i tworzenia muzyki na komputerze, GeekUninstaller - to narzędzie, które pomimo swoich niewielkich rozmiarów stanowi doskonałą alternatywę dla domyślnego apletu do odinstalowywania oprogramowania w Windowsie.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (26)