Nowości w portalu dobreprogramy — projektowanie ogrodów

Nowości w portalu dobreprogramy — projektowanie ogrodów

26.05.2012 19:16, aktualizacja: 17.04.2013 23:22

Słońce za oknem świeci, kalendarzowe lato coraz bliżej, dlatego też najwyższy czas na to, by zająć się pracą w ogrodzie. Do naszego katalogu dodaliśmy nowe programy przeznaczone do projektowania ogrodów. Zobaczcie, co tym razem dla Was przygotowaliśmy.

GardenPuzzle to innowacyjne oprogramowanie przeznaczone do projektowania ogrodów. Aplikacja dostępna jest do pobrania w wersji instalacyjnej lub bezpośrednio do uruchomienia z poziomu przeglądarki internetowej. Projektowanie ogrodów w programie jest bardzo proste i co najważniejsze sprawia ogromną przyjemność. Interfejs składa z wygodnego w obsłudze edytora do tworzenia ogrodów, a także z bocznego panelu zawierającego gotowe obiekty 3D, w tym rośliny, akcesoria i różne nawierzchnie. Oprócz tego program pozwala określić warunki panujące w ogrodzie. Wybieramy odpowiedni rodzaj gleby (odczyn, żyzność i wilgotność) oraz strefę klimatyczną. GardenPuzzle posiada ogromną bazę gotowych elementów graficznych, wśród których znajdziemy różne rodzaje nawierzchni, roślin (krzewy, pnącza, różaneczniki, byliny, drzewa), a nawet dodatkowe elementy – domki ogrodowe, altanki, pawilony, stoły, krzesła oraz płoty.

Garden Planner to prosta w obsłudze aplikacja służąca do projektowania ogrodu. Wszystkie czynności wykonujemy za pomocą doskonale nam znanej metody „przeciągnij i upuść”. Wystarczy wybrać odpowiedni obiekt z bocznego panelu i wstawić go w dowolnym miejscu na rysunku. Znajdziemy w nim zestaw gotowych elementów i obiektów, w tym między innymi drzewa, kwiaty, krzaki, płoty, domki ogrodowe, pawilony, budynki oraz nawierzchnie. Za pomocą programu możemy stworzyć własny ogród marzeń, a także wygenerować specjalny raport zawierający niezbędne informacje o roślinach i wszystkich innych obiektach znajdujących się w naszym projekcie. W jego zasobach nie mogło również zabraknąć narzędzi do wstawiania różnego rodzaju tekstów opisowych, drukowania w wysokiej jakości oraz wbudowanego ekranu do podglądu gotowego projektu.

Warto przypomnieć, że w naszym katalogu znajduje się również dział Aranżacja wnętrz i ogrodów, w którym znajdziecie wiele przydatnych i całkowicie darmowych aplikacji do projektowania domów i aranżacji wnętrz oraz własnego ogrodu marzeń. Wszystkich zainteresowanych użytkowników zapraszamy do przetestowania znajdujących się tam aplikacji!

Poza programami przeznaczonymi do projektowania ogrodów proponujemy zwrócenie uwagi również na kilka innych nowości jakie pojawiły się na naszym portalu w bieżącym tygodniu: Disk Speedup - to bezpłatny i wygodny w obsłudze program służący do defragmentacji dysków twardych, LightShot - to niewielkie narzędzie do wykonywania zrzutów ekranu na komputerze, TweakNow PowerPack 2012 - to w pełni zintegrowany pakiet narzędzi przeznaczony do optymalizacji systemu Windows, yWriter - to darmowy edytor tekstu, stworzony w głównej mierze dla pisarzy, copywriterów i scenarzystów.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)