Nowości w portalu dobreprogramy — tworzenie ikon

Nowości w portalu dobreprogramy — tworzenie ikon

16.06.2012 13:56, aktualizacja: 17.04.2013 23:20

W mijającym tygodniu do naszego katalogu programów trafiły ciekawe aplikacje przeznaczone do tworzenia ikon. Gorąco zachęcamy wszystkich zainteresowanych do zapoznania się z nimi.

Axialis IconWorkshop to profesjonalne oprogramowanie służące do tworzenia i modyfikowania różnych formatów ikon. Aplikacja może służyć również do zarządzania i konwertowania elementów graficznych na komputerze, a także dzięki wbudowanym narzędziom, umożliwia wykonywanie wielu innych czynności. Oprócz tego aplikacja umożliwia hurtowe tworzenie ikon w trybie wsadowym, a także pozwala na dodawanie efektu przezroczystości i innych niezbędnych filtrów ulepszających wygląd poszczególnych ikon. Axialis IconWorkshop modyfikuje i konwertuje elementy graficzne do różnych formatów bez utraty ich jakości oraz bez większych problemów radzi sobie z wyodrębnianiem ikon z następujących plików: EXE, CPV, DRV, OCX, DLL czy ICO. Poza tym program oferuje zaawansowany edytor graficzny do automatycznego tworzenia ikon z dowolnych elementów graficznych (tapety, miniatury itp.). Znajdziemy w nim również wbudowaną i wygodną w obsłudze wyszukiwarkę plików graficznych przechowywanych na dysku twardym, a także gotowe szablony i wtyczki dla innych programów graficznych.

IconCool Editor to rozbudowane narzędzie do edycji i tworzenia ikon, kursorów oraz grafiki internetowej (webowej). Aplikacja pozwala też modyfikować i projektować animowane kursory myszy, a także przechwytywać różne elementy graficzne z ekranu pulpitu. Oprócz tego posiada prosty i przyjazny dla użytkownika edytor graficzny, za pomocą którego łatwo i szybko zaprojektujemy własne ikony, kursory oraz inne elementy graficzne. Użytkownicy mogą tworzyć i edytować ikony dla systemu Windows XP, Vista lub 7 w 32-bitowej głębi kolorów o wymiarach 16x16, 32x32, 40x40, 48x48, 64x64, 72x72, 80x80 i 256x256 pikseli. W programie możemy również tworzyć i edytować animowane kursory myszy, a także modyfikować do 10 różnych ikon w tym samym czasie. Nie zabrakło w nim dodatkowych narzędzi do rysowania gradientów w różnych rozmiarach i kształtach. Wśród nich znajdziemy między innymi gradienty liniowe, prostokątne czy promieniste. IconCool Editor obsługuje następujące formaty: ICO, CUR, ANI, ICL, GIF, JPG oraz pliki WBMP.

Poza aplikacjami przeznaczonymi do tworzenia ikon, proponujemy zwrócenie uwagi również na inne, nie mniej interesujące nowości, które pojawiły się na łamach naszego portalu: Driver Sweeper - darmowy program do usuwania wszelkich pozostałości po odinstalowanych sterownikach, AppCleaner - proste w obsłudze narzędzie przeznaczone do optymalizacji systemu operacyjnego, Multi Commander - rozbudowany menadżer plików przeznaczony do zarządzania danymi, Canvas - kompleksowe oprogramowanie do tworzenia profesjonalnych i efektownych elementów graficznych, animacji, prezentacji, map oraz ilustracji, który kładzie nacisk na precyzję.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (12)