Nowości w WhatsAppie. Wersja przeglądarkowa ściga aplikację mobilną

Nowości w WhatsAppie. Wersja przeglądarkowa ściga aplikację mobilną

Nowości w WhatsAppie. Wersja przeglądarkowa ściga aplikację mobilną
10.07.2015 14:15

Zakupiony przez Facebooka w lutym 2014 roku popularny komunikator WhatsApp doczekał się aktualizacji wersji przeglądarkowej. Objęła ona nie tylko odświeżenie wyglądu, ale także kilka nowych funkcji, które coraz bardziej niwelują różnice w funkcjonalności WhatsApp Web i mobilnego pierwowzoru.

Mniejszych lub większych zmian doczekała się większość elementów interfejsu. Najbardziej w oczy rzuca się możliwość edytowania zdjęcia i statusu, co dotychczas było możliwe tylko za pośrednictwem aplikacji mobilnej. Nowości doczekały się także mechanizmy zarządzani rozmowami. W widoku konwersacji, na górnym pasku interfejsu, dostępny jest już przycisk opcji. Możliwe jest dzięki niemu usuwanie wątków oraz ich archiwizacja. Co ważne, wszystkie te funkcje są także dostępne za pomocą skrótów klawiszowych.

Obraz

Nie zmienił się natomiast sposób logowania się do przeglądarkowej wersji komunikatora. Nadal trudno mówić zatem, że jest to niezależny od smartfonowej wersji program. Nadal konieczne jest bowiem zeskanowanie za pomocą aplikacji mobilnej kodu QR, wyświetlanego na stronie logowania w przeglądarce.Pisząc ostatnio o dominacji Facebooka na polskim rynku serwisów społecznościowych, informowaliśmy, że z komunikatora WhatsApp korzysta 1,5 mln Polaków. Nowości w przeglądarkowej wersji mogą jeszcze zwiększyć tę liczbę, a tym samym ugruntować pozycję Facebooka w Polsce. Jeśli jednak kogoś nie przekonuje korzystanie z WhatsAppa w oknie przeglądarki, to aplikację na Androida, iOS-a i Windows Phone'a może pobrać z naszej bazy programów.

Programy

Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (16)