Nowszy, świeższy, wypłacający milionową dywidendę GOG

Nowszy, świeższy, wypłacający milionową dywidendę GOG

27.03.2012 14:35

Zarząd platformy GOG, na której można kupić cyfrowe wersje niezabezpieczonych DRM klasycznych gier komputerowych — przystąpił do realizacji rozbudowanego planu sprzed kilku miesięcy. GOG (już nie Good Old Games) będzie większy, świeższy i… będzie serwował nieco nowsze gry.

GOG jest najbardziej dochodowym dzieckiem swoich właścicieli — CD Projekt RED. Klienci platformy pobrali 7,5 miliona tytułów, co stawia ją na drugim miejscu na świecie (według CD Projekt RED) wśród platform trudniących się sprzedażą gier w formie elektronicznej. Przyczyn sukcesu GOG upatruje się między innymi w nienakładaniu na sprzedawane produkty uciążliwych dla graczy zabezpieczeń DRM oraz identycznych cen dla każdego kraju, w którym można kupować gry na GOG. GOG ma obecnie w swojej ofercie ponad 400 gier pochodzących od 70 wydawców i działa w 194 krajach. Polacy są odpowiedzialni za około 2% sprzedaży, zaś prawie połowę gier kupili Amerykanie.

A na stronie GOG.com znajdziemy wiele nowości. Przede wszystkim, na wirtualnych półkach czuć powiew nowego — GOG ma umowę na dystrybucję prawie 30 całkiem świeżych, jak na tę platformę, tytułów pochodzących od niezależnych producentów. Już można kupić Trine i The Whispered World oraz zamówić Legend of Grimrock. W najbliższej przyszłości na GOG pojawią się Machinarium, Darwinia, Spacechem, oraz inne tytuły, którymi GOG się jeszcze nie pochwalił. Ten krok zmotywował firmę do odejścia od nazwy Good Old Games na rzecz samego GOG. Wiosenne sprzątanie pozwoliło również wprowadzić na GOG nową aplikację pobierania, wygodniejszą stronę użytkownika, możliwość głosowania na gry, które chcielibyśmy móc kupić na GOG i wiele innych nowości, mniejszych lub większych, w ramach odświeżania wyglądu strony.

Sukces GOG pozwolił właścicielom 100% udziałów w GOG Ltd, spółce CD Projekt RED, wypłacić sobie w ramach Grupy sporą dywidendę. Cyfrowa dystrybucja przyniosła Grupie w zeszłym roku 28 milionów złotych przychodów, co przełożyło się na 4,8 miliona złotych zysku netto. Dywidenda, która trafi na konto CD Projekt RED, będzie miała wysokość miliona euro.

Programy

Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (23)