Nowy Android rozpozna podejrzane numery i uchroni cię przed rozmową

Nowy Android rozpozna podejrzane numery i uchroni cię przed rozmową
Oskar Ziomek

05.03.2018 13:35

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wszystko wskazuje na to, że jesteśmy coraz bliżej premiery pierwszego testowego wydania Androida P, wersji Developer Preview kierowanej do twórców aplikacji. Do tego czasu wciąż jednak przybywa informacji jaka będzie ostateczna funkcjonalność nowego mobilnego systemu Google. Jedną z nowości ma być możliwość automatycznego odrzucania niechcianych połączeń, ale nie tylko tych, które ręcznie dodamy do czarnej listy, jak można to robić w Androidzie już teraz.

Nowością będzie bardziej rozbudowany dialer, który pozwoli odrzucać połączenia, którymi nie jesteśmy zainteresowani. Co jednak istotne, poza wprost wskazanymi numerami, oprogramowanie poradzi sobie z odrzucaniem także połączeń od osób z numerami prywatnymi, zastrzeżonymi, spoza listy kontaktów oraz tych, które mogą okazać się płatne.

Kod odpowiedzialny za blokowanie połączeń pojawił się w repozytorium Android Open Source Project jeszcze w lutym.
Kod odpowiedzialny za blokowanie połączeń pojawił się w repozytorium Android Open Source Project jeszcze w lutym.

Część z tych funkcji znaleźć można w smartfonach już dzisiaj. Jeśli nie zadbał o takie możliwości producent, to można radzić sobie z pomocą dodatkowych aplikacji. Istotą zmiany jest jednak implementacja takiego rozwiązania w samym Androidzie, dzięki czemu funkcjonalność będzie dostępna w każdym telefonie z Androidem P, niezależnie od producenta smartfonu.

Warto przypomnieć, iż opisywane tu zmiany w zakresie zarządzania odbieraniem połączeń nie są jedynymi, które dotyczą aspektu telefonowania i zmienią się w nowej wersji systemu. Nadchodzący Android będzie także inaczej zarządzał wskaźnikiem zasięgu widocznym na pasku powiadomień. Operatorzy będą dzięki temu mogli wpływać na jego wskazania, co rodzi pytanie, czy pozostanie on wiarygodny? Jeszcze w tym roku się o tym przekonamy. Mając na uwadze daty dotychczasowych premier Androida, premiery Androida 9.0 P spodziewać się można w drugiej połowie 2018 roku.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (18)