Nowy blog MSDN: Witamy na budowie Windows 8

16.08.2011 13:49, aktual.: 17.08.2011 14:12

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Budowanie kolejnego wydania systemu Windows jest ogromnym wyzwaniem, zwłaszcza że system powstaje z myślą o szerszym niż dotychczas spektrum urządzeń i ma szansę znaleźć się w rękach ponad miliarda osób na całym świecie. W ramach blogów MSDN otwarty został nowy dział — Welcome to Building Windows 8 — przeznaczony do prowadzenia otwartego dialogu z przyszłymi użytkownikami.

Na blogu regularnie pojawiać się będą wieści z frontu. Blog ma obfitować w techniczne informacje o rozwoju nowego systemu Microsoftu, podobnie jak miało to miejsce przy tworzeniu Windows 7. I teraz również blog ma zapewnić dwukierunkową komunikację z przyszłymi użytkownikami, co pomoże podjąć decyzje dotyczące wyglądu systemu i daje programistom wgląd w sposób użytkowania produktu przez odbiorców. W tym przypadku komunikacja będzie szczególnie ważna, gdyż Windows 8 ma zmienić oblicze Windowsa będąc jednocześnie kompatybilny z ponad 400 milionami maszyn, na których obecnie działa Windows 7. Będzie to rewolucja na miarę wydania Windowsa 95 w czasach, kiedy ustabilizowało się pojęcie komputera osobistego.

Wygląd systemu Windows 8 został już zaprezentowany i mamy świeże informacje na temat obsługi procesorów ARM, ale to tylko wierzchołek góry lodowej. Interfejs systemu zawiera oczywiście najbardziej widoczne zmiany, ale „pod maską” również wiele się dzieje. Microsoft na blogu zapowiada również, że we wrześniu podczas konferencji BUILD zaprezentowana zostanie szeroka gama narzędzi dla deweloperów oraz nowe możliwości systemu, które pozwolą autorom oprogramowania jak najlepiej wykorzystać potencjał Windows 8. Jeśli plotki niosą ziarno prawdy, już niebawem udostępniona zostanie pierwsza beta nowego systemu Microsoftu.

Wpis powołujący bloga do życia zachęca wszystkich do przesyłania sugestii i komentowania aktywności za pośrednictwem komentarza na blogu lub poczty elektronicznej. Blog będzie dostępny w wielu językach, ale tłumaczenia wpisów mogą pojawiać się z opóźnieniem. Najświeższe wiadomości pojawiać się będą również na Twitterze @BuildWindows8.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (25)