Nowy "brzydki sweter" Microsoftu. Tym razem to hołd dla Painta z czasów Windows 95

Nowy "brzydki sweter" Microsoftu. Tym razem to hołd dla Painta z czasów Windows 95

"Brzydki sweter" Windows, fot. gear.xbox.com / Oskar Ziomek
"Brzydki sweter" Windows, fot. gear.xbox.com / Oskar Ziomek
Oskar Ziomek
02.12.2020 14:04, aktualizacja: 02.12.2020 15:07

Microsoft wprowadza do internetowej, limitowanej sprzedaży kolejny brzydki sweter z motywem z systemu operacyjnego Windows. W tym roku dotyczy aplikacji Paint znanej wszystkim użytkownikom "okienek" od lat. Na swetrze można znaleźć piktogramy przedstawiające narzędzia z Painta, ale to nie wszystko – Microsoft równocześnie udostępnił ciekawe tła do Microsoft Teams i Skype'a.

"Brzydki sweter" to gadżet po raz pierwszy wprowadzony w 2018 roku. Wówczas był zapowiadaną wcześniej niespodzianką dla fanów systemu i choć został określony mianem "brzydki soft-wear" przez samego producenta, szybko spodobał się wielu użytkownikom. Ubranie wyprzedało się z internetowego sklepu bardzo szybko. Tegoroczny sweter z ikonami znanymi z aplikacji Paint w chwili pisania niniejszego tekstu wciąż jest jeszcze dostępny, ale już tylko od rozmiaru XL wzwyż.

Na zakup z pewnością nie każdy się skusi, ale Microsoft przygotował także niespodziankę dla wszystkich. Z akcją #WindowsUglySweater można się również identyfikować podczas wideorozmów w Microsoft Teams oraz Skype. Na tej stronie udostępniono dwie paczki tapet, które można zastosować we wspomnianych aplikacjach jak tło podczas rozmów. Podobnie jak sam sweter, wszystkie nawiązują do elementów z aplikacji Paint.

Na koniec gratka dla prawdziwych fanów aplikacji Paint i generalnie Windowsa 95. Microsoft proponuje skorzystać ze środowiska emulującego działanie komputera z tym systemem, które można uruchomić m.in. w Windows 10 czy nawet Linuksie. To okazja, by przypomnieć sobie jak wyglądało wówczas menu Start, gdzie można znaleźć między innymi opisywanego Painta i stworzyć jakieś arcydzieło.

"Wirtualny" Windows 95 w wersji na współczesne Windowsy, macOS-a, a nawet Linuksa jest dostępny w naszym katalogu programów.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (45)