Nowy Chrome dla Androida. Przydatne nowości w trybie offline

Nowy Chrome dla Androida. Przydatne nowości w trybie offline

Nowy Chrome dla Androida. Przydatne nowości w trybie offline
Oskar Ziomek
08.05.2017 20:51

Analizując sposób wykorzystania swoich aplikacji, Google stara się nieustannie je ulepszać, tak by często wykorzystywane funkcje były dla użytkowników jak najłatwiejsze w obsłudze. Podobnie jest tym razem: w mobilnej wersji przeglądarki Chrome znajdziemy teraz nowości związane z przeglądaniem witryn w trybie offline – ponieważ każdego tygodnia pobieranych w ten sposób jest ponad 45 milionów stron.

Zmiany są trzy i zasadniczo każda z nich związana jest z interfejsem. Pierwszą z nich jest nowa pozycja pobierz link, która pozwala zapisać na urządzeniu zawartość właśnie przeglądanej strony internetowej (lub docelowej zawartości kryjącej się pod hiperłączem). Treść witryny zostanie zapisana na urządzeniu, co pozwoli odtworzyć ją z pamięci, w razie problemów z dostępem do Sieci.

350199493960165313

Kolejna zmiana to nowy przycisk pobierz stronę później, który widoczny będzie na ekranie informującym o braku dostępu do Internetu – tego z sympatyczną grą z dinozaurem. Jego naciśnięcie spowoduje automatyczne pobranie strony, do której próbowaliśmy się dostać, kiedy tylko pojawi się połączenie z Siecią. Oczywiście wszystko odbędzie się w tle, nie wymagając od użytkownika dodatkowego zaangażowania.

Treści pobrane w dowolny z tych sposobów, będą od teraz widoczne w podglądzie, po otwarciu nowej karty w przeglądarce. Wyróżniane będą również te, które są na liście nowe, i których wcześniej jeszcze nie przeglądaliśmy. Zmiany są już teraz dostępne w Chromie dla Androida, jednak jeśli jeszcze do Was nie trafiły, najnowszą wersję tej mobilnej przeglądarki możecie jak zawsze pobrać z naszej bazy.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (18)