Nowy Edge trafia do grupy testerów. Później automatyczne wdrożenie w Windows 10

Nowy Edge trafia do grupy testerów. Później automatyczne wdrożenie w Windows 10

Edge z Chromium trafia do insiderów, fot. Oskar Ziomek
Edge z Chromium trafia do insiderów, fot. Oskar Ziomek
Oskar Ziomek
26.02.2020 17:22

Microsoft Edge z Chromium, po ponad miesiącu od premiery, trafia automatycznie do pierwszej grupy użytkowników. Są nią testerzy Windowsa 10 w ramach programu Insider. Z przeglądarki można jednak od kilku tygodni korzystać na dowolnym komputerze, od ile wcześniej ręcznie pobrano instalator.

Teraz Microsoft stawia kolejny krok na drodze do automatycznego wdrożenia nowego Edge'a w każdym komputerze z Windows 10, gdzie zastąpi on dotychczasowego Edge'a z silnikiem EdgeHTML. Przeglądarka trafia do insiderów korzystających z pierścienia Release Preview – jest to etap poprzedzający wdrożenie u wszystkich użytkowników Windows 10, co ma się wydarzyć w nadchodzących miesiącach.

Należy pamiętać, że stabilna wersja Edge'a z Chromium jest dostępna dla każdego od połowy stycznia. W naszym katalogu oprogramowania można znaleźć instalatory zarówno na Windowsa, jak i macOS-a, które pozwolą zainstalować przeglądarkę bez czekania na automatyczne wdrożenie. Program nie jest idealny i brakuje w nim na przykład pełnej synchronizacji, ale Microsoft stale pracuje nad rozwojem.

Zainteresowanych przejściem na nowego Edge'a zachęcamy do lektury naszego poradnika, w którym przybliżamy najważniejsze ustawienia w przeglądarce i podpowiadamy, jak ją skonfigurować.

Przeglądarkę Microsoft Edge na Windowsa i macOS-a można znaleźć w naszym katalogu oprogramowania.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (64)