Nowy Google Sync z obsługą Gmail w trybie push

Nowy Google Sync z obsługą Gmail w trybie push

Redakcja
23.09.2009 16:32, aktualizacja: 23.09.2009 18:12

Firma Google poinformowała o rozszerzeniu funkcjonalności usługi Google Sync o synchronizację poczty Gmail i mechanizm typu push.

Przypomnijmy, że do tej pory Google Sync umożliwiało wyłącznie synchronizację kontaktów i kalendarza w telefonie z tymi posiadanymi w usługach Gmail oraz Google Calendar. Usługa współpracowała z telefonami iPhone, BlackBerry i urządzeniami pracującymi pod kontrolą Symbiana i Windows Mobile. Teraz możliwe jest także pełne zsynchronizowanie poczty Gmail działające w modelu push, czyli aktywnego informowania urządzenia o nowych wiadomościach zamiast okresowego sprawdzania, czy coś się pojawiło - niestety wyłącznie z telefonami iPhone, iPod Touch i urządzeniami na Windows Mobile.

Korzystając z Google Sync użytkownik może teraz skopiować wiadomości posiadane na poczcie Gmail wprost na telefon komórkowy uzyskując do nich dostęp z każdego miejsca na świecie. Co więcej, nowa wersja usługi współpracuje ze standardowym klientem pocztowym telefonu, dzięki czemu nie jest niezbędne instalowanie żadnego dodatkowego oprogramowania - czytamy na oficjalnym blogu Google Mobile.

Aby uzyskać dostęp do nowej wersji usługi wystarczy przy pomocy swojego urządzenia mobilnego odwiedzić adres m.google.com/sync. Osoby korzystające już z Google Sync mogą się również zapoznać z instrukcją uruchomienia synchronizacji z pocztą Gmail.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)