Nowy początek lub początek końca: komunikator GG wystawiony na sprzedaż

Nowy początek lub początek końca: komunikator GG wystawiony na sprzedaż

Nowy początek lub początek końca: komunikator GG wystawiony na sprzedaż
16.10.2015 12:17, aktualizacja: 19.10.2015 13:16

W ostatnim czasie GG czekają spore zmiany.

Rozwijająca program spółka GG Network od pewnego czasu jest w stanie likwidacji, w związku z czym trwa aktualnie sprzedaż wszelkich jej niestrategicznych aktywów. Nabywcę znalazło już radio Open FM, przyszedł także czas na najbardziej rozpoznawalną usługę firmy – zasłużony i wykorzystywany niegdyś przez miliony Polaków komunikator GG.

Obraz

Nie wiadomo jeszcze kto kupi GG. Dla serwisu wirtualnemedia.pl wypowiedzi udzielił natomiast Tomasz Jażdżyński, prezes GG Network. Stwierdził on, że sama likwidacja spółki jest zabiegiem formalnym i zaprzeczył wcześniejszym doniesieniom, według których prace nad komunikatorem miałyby zostać definitywnie zakończone.

Ta kwestia ostatecznie będzie jednak należeć do firmy, która zakupi komunikator, choć oczywiście trudno zakładać, aby wkrótce pogram miał ostatecznie zniknąć. Zwłaszcza, że korzysta z niego wciąż niemal 2,5 mln użytkowników – potencjalnych klientów, którzy stanowcze kroki podjęte w celu rozwoju aplikacji mogą powitać z entuzjazmem. Czy tak się stanie przekonamy się zapewne w ciągu najbliższych tygodni, gdy jasnym stanie się pod czyje skrzydła trafi GG.

Pozytywnie nie nastraja jednak historia ICQ – komunikatora, który stanowił dla Gadu-Gadu swoisty wzór. Program 5 lat temu również zmienił właściciela – został zakupiony przez rosyjską Digital Sky Technologies, co jednak stanowiło początek jego końca. Ostatnia wersja oprogramowania została udostępniona na początku 2012 roku, a baza użytkowników zmalała ze 100 do zaledwie 30 milionów.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (71)