Nowy Samsung Galaxy S9 bywa wolniejszy niż dwuletni iPhone 7

Nowy Samsung Galaxy S9 bywa wolniejszy niż dwuletni iPhone 7

Nowy Samsung Galaxy S9 bywa wolniejszy niż dwuletni iPhone 7
01.03.2018 16:06

W 2016 roku do sprzedaży trafił iPhone 7, którego sercem został układ Apple A10 Fusion. Był to pierwszy czterordzeniowy procesor w smartfonie Apple, składający się z dwóch rdzeni Hurricane 2,34 GHz oraz dwóch energooszczędnych Zephyr. Okazuje się, że procesor wciąż może pochwalić się świetnymi wynikami, bijąc w części testów najwydajniejszego smartfona z Androidem z roku... 2018.

W minioną niedzielę poznaliśmy Samsunga Galaxy S9 i S9+, nowe flagowe smartfony Samsunga. Zastosowano w nim autorski procesor Exynos 9810, składający się z 8 rdzeni. Cztery z nich należą do grupy Exynos M3 – ich częstotliwość taktowania maleje wprost proporcjonalnie do liczby wykorzystywanych rdzeni. Jeden pracujący rdzeń rozpędza się do 2,7 GHz, dwa mogą maksymalnie osiągnąć 2,31 GHz, a wszystkie cztery są taktowane z częstotliwością do 1,79 GHz. Pozostałe rdzenie to Exynosa 9810 Cortex A55 rozpędzające się do 1,95 GHz.

źródło: anandtech.com
źródło: anandtech.com

Na papierze Galaxy S9 wypada bardzo dobrze, także jeśli zestawimy go z najnowszym iPhonem X. Apple włożyło do środka procesor A11 Bionic, którego dwa wydajniejsze rdzenie Monsoon osiągają do 2,39 GHz, a pozostałe cztery Mistral służą do obsługiwania mniej wydajnych zadań. Z przeprowadzonych przez AnandTech testów wynika jednak, że w wybranych benchmarkach, Exynos 9810 nie tylko przegrywa z nowym iPhonem X, ale nawet z modelem z 2016 roku.

iPhone 7 w GeekBench wygrywa w teście pojedynczego rdzenia, nieznacznie przegrywając tylko w operacjach zmiennoprzecinkowych. Jednak już z topowym układem Apple, procesor Samsunga nie miał większych szans. Jeszcze gorzej wypadł Snapdragon 845, który znajdzie się w większości tegorocznych smartfonów z Androidem, a także w Samsungu Galaxy S9 skierowanym na rynek amerykański.

  • źródło: anandtech.com
  • źródło: anandtech.com
[1/2] źródło: anandtech.com

W testach układu graficznego, to iPhone 7 ustępuje już nowemu Exynosowi i Snapdragonowi. Chociaż pierwszeństwo wciąż należy do Apple – iPhone X. Z pewnością tegoroczny iPhone jeszcze wyżej podniesie poprzeczkę. Ostatnie doniesienia mówią o procesorze, jakiego na Androidzie nikt dotąd nie widział.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (110)