Nowy Skype zostanie odchudzony i zadziała na Androidzie sprzed 7 lat

Nowy Skype zostanie odchudzony i zadziała na Androidzie sprzed 7 lat

Aplikacja Skype na smartfonie z depositphotos
Aplikacja Skype na smartfonie z depositphotos
05.03.2018 14:47

W czasach przesadnie rozbudowanych mobilnych aplikacji, gdy nawet prosty komunikator staje się z czasem przepełniony dodatkowymi funkcjami multimedialnym kombajnem, zaczęły pojawiać się aplikacje w wersjach dla słabszych urządzeń. Odchudzone aplikacje postanowił tworzyć także Microsoft. Firma z Redmond pomyślała nie tylko o słabszych urządzeniach, ale także o tych ze starymi wersjami Androida. Otrzymają one specjalną wersję Skype’a.

Na oficjalnym blogu Skype’a pojawiła się zapowiedź nowej wersji aplikacji. Skierowana jest ona na urządzenia z niskiej półki cenowej oraz na smartfony mające już kilka lat. Microsoft zadbał o optymalizację – zmniejszone zostały wymagania sprzętowe, ilość zajmowanego miejsca. Odchudzony Skype ma także oszczędzać transfer, nie obniżając przy tym dramatycznie jakości połączeń.

Obraz

Nowy Skype przeznaczony jest na urządzenia z Androidem w wersji od 4.0.3, która zadebiutowała w grudniu 2011 roku, do wersji 5.1. Jak pokazują oficjalne dane Google, odchudzony Skype może trafić aż na około 40% wszystkich urządzeń z Androidem.

Aplikacja zostanie udostępniona wszystkim w najbliższych tygodniach. Z kolei osoby chcące przetestować nowości, jeszcze przed wprowadzaniem ich do stabilnej wersji, powinny odwiedzić stronę Skype Insider i zapisać się do grona testerów.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (32)