Nowy Smart TV od Samsunga pozwoli na sterowanie za pomocą palca

Nowy Smart TV od Samsunga pozwoli na sterowanie za pomocą palca

Nowy Smart TV od Samsunga pozwoli na sterowanie za pomocą palca
27.12.2013 18:29

Odświeżona wersja Smart TV od Samsunga ma zostać zaprezentowana na targach CES, które odbędą się w dniach 7-10 stycznia 2014 roku w Las Vegas. Telewizory, z kolejną generacją Smart TV, charakteryzować się będą prostszym i ulepszonym sterowaniem oraz rozszerzeniem funkcji Voice Interaction o kolejnych dwanaście języków.

Jak podaje Samsung, nowe oprogramowanie do telewizorów pozwoli na jeszcze szybsze i prostsze obsługiwanie urządzenia za pomocą gestów i mowy. W wersji 2014 Smart TV zostanie dodana obsługa za pomocą palców. Ma być to krok w stronę ułatwienia interakcji z telewizorem. Samsung twierdzi, że ruch palcem, a nie całą dłonią, jest znacznie bardziej intuicyjny i łatwiejszy. W ten sposób szybko zmienimy kanał czy głośność oraz wyszukamy informacji o programach telewizyjnych. Nowy Smart TV zredukuje także ilość słów, jakie potrzebne będą do sterowania urządzeniem za pomocą komend głosowych.

Obraz

Ulepszona zostanie także obsługa telewizorem za pomocą mowy, tzw. Voice Interaction. Opcja ta umożliwia analizę wypowiadanych całych zdań i ich interpretację (funkcja przypomina Siri z iOS i jest dużym skokiem jakościowym w stosunku do komend głosowych). Nowe Smart TV będzie obsługiwało w tym przypadku kolejnych dwanaście języków (liczymy, że zostanie dodany język polski). Odświeżone oprogramowanie ma również łatwiej analizować wypowiadane zdania, poprzez naukę sposobu mówienia i pewnych wzorców u osób, które będą go obsługiwały.

Smart TV 2014 nie szykuje się na rewolucję, a raczej na ewolucję. Uproszczenie i ułatwienie obsługi za pomocą gestów i komend głosowych to dobra wiadomość dla przyszłych użytkowników tych urządzeń. Szczególnie wyczekujemy na obsługę mowy, która może w tej wersji doczeka się obsługi naszego ojczystego języka. Miejmy nadzieję, że odświeżona wersja Smart TV dostarczy także płynne działanie samej platformy, a nowe funkcje nie okażą się jedynie gadżetami, które będą sprawiały więcej problemów niż radości.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (22)