Nowy Surface Pro: użytkownicy zgłaszają losowe wyłączenia i hibernacje

Nowy Surface Pro: użytkownicy zgłaszają losowe wyłączenia i hibernacje

Nowy Surface Pro: użytkownicy zgłaszają losowe wyłączenia i hibernacje
22.06.2017 14:23, aktualizacja: 23.06.2017 12:32

Surface Laptop po przejściu z Windows 10 S na pełnego Windowsa 10 Pro może mieć problemy z czasem pracy na baterii. Z kolei jego kuzyn, czyli nowy Surface Pro, cierpi na narkolepsje. Urządzenie w losowych momentach przechodzi w tryb hibernacji.

Użytkownicy Surface Pro, który swoją premierę miał pod koniec maja, donoszą o wykrytych wadach, w tym o przypadkowych przerwaniach pracy i przejściu w tryb hibernacji. Napad snu nie trwa długo i po chwili urządzenie wraca do stanu przez zaśnięciem, musimy tylko zalogować się do systemu.

Wątek dotyczący problemu pojawił się na Reddit. Jeden z użytkowników Surface Pro skarży się, że w jego modelu potrafi się nagle wyłączyć ekran, a potem urządzenie sprawia wrażenie, jakby zaczęło się wyłączać. Wystarczy jednak nacisnąć przycisk zasilania, poczekać kilka sekund na załadowanie się systemu i zalogować się, by otrzymać stan tuż przed nagłym zamknięciem się.

Inny użytkownik wspomina o losowych wyłączeniach się nowego Surface Pro, przez co jest narażony na utratę postępów w pracy. Zmuszony jest więc do częstego i regularnego zapisywania postępów, bo jego urządzenie w każdej chwili, bez żadnego ostrzeżenia, może postanowić o wyłączeniu się.

Nie jest jeszcze znana skala problemu. Nowy Surface Pro jest stanowczo za krótko na rynku, by móc ocenić, ile modeli dotyczy problem. Na szczęście Microsoft już bada tę sprawę i miejmy nadzieję, że w jednej z najbliższych aktualizacji oprogramowania pojawią się poprawki.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (42)