Nowy tryb iPhone'a dla kierowców już w testowym iOS-ie 11

Nowy tryb iPhone'a dla kierowców już w testowym iOS‑ie 11

Nowy tryb iPhone'a dla kierowców już w testowym iOS-ie 11
23.06.2017 17:56

W środę pojawiła się nowa wersja beta mobilnego systemu operacyjnego Apple. Wśród nowości w iOS 11 pojawiła się funkcja Do Not Disturb While Driving, której zadaniem jest wyeliminowanie niebezpiecznej praktyki – korzystania ze smartfonu podczas prowadzenia samochodu.

Podczas jazdy samochodem powinniśmy być skupieni na drodze i obserwować otoczenie wokół nas. Niestety coraz częściej korzystamy wówczas ze smartfona, odpisując na wiadomości czy nawet przeglądając Facebooka. Takie zachowanie może prowadzić do bardzo przykrych konsekwencji i nie chodzi wyłącznie o spowodowanie stłuczki z innym autem, którego zatrzymania się przed nami nie dostrzegliśmy, ale o potrącenie pieszego. Z takimi praktykami walczy już policja, ale coraz chętniej dołączają twórcy aplikacji i oprogramowania na smartfony. Do tego grona wraz z wydaniem iOS 11 wejdzie również Apple.

źródło: macrumors.com
źródło: macrumors.com

W testowej wersji iOS 11 pojawiła się właśnie funkcja Do Not Disturb While Driving (Nie przeszkadzać podczas jazdy). Jak sama nazwa wskazuje, pozwala ona na wyłączenie powiadomień gdy prowadzimy samochód. Po aktywowaniu funkcja rozpoznaje czy znajdujemy się w samochodzie, sprawdzając czy iPhone został połączony z autem z wykorzystaniem Bluetooth czy USB. Ponadto nawet jeśli smartfon nie jest podłączony, to do ustalenia wykorzystywane są wbudowane czujniki.

Funkcja nie blokuje wysyłania wiadomości czy ich odbierania. Jej zadaniem jest wyłącznie uciszenie powiadomień z aplikacji, które to powiadomienia mogą zachęcać kierowców do skorzystania ze smartfonu podczas jazdy samochodem. Użytkownik może również zdecydować się na automatyczne wysłanie odpowiedzi na przychodzące wiadomości czy połączenia. Wówczas iPhone sam odpowie, informując, że aktualnie prowadzimy samochód i nie możemy skorzystać ze smartfonu.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (48)