Nowy Windows Phone Internals dostępny. Lumie dostaną drugą młodość?

Nowy Windows Phone Internals dostępny. Lumie dostaną drugą młodość?

10.01.2018 19:20, aktual.: 11.01.2018 16:30

Jeśli ktoś jeszcze ma sprawną Lumię i chciałby odświeżyć jej oprogramowanie, niebawem będzie mógł to zrobić. Została już wydana nowa wersja Windows Phone Internals, która umożliwia uzyskanie dostępu do wyższych uprawnień na wszystkich smartfonach z serii Lumia.

Windows Phone Internals 2.3 jest dostępny za darmo. Z jego pomocą można odblokować smartfony z Windows Phone 8 i Windows 10 Mobile – prawdopodobnie wszystkich, ale z racji braku dostępu do niektórych modeli autor nie mógł ich przetestować. W poniższym filmie znajdziecie odpowiedzi na często zadawane pytania, zaś więcej informacji o używaniu programu znajdziecie w artykule z grudnia.

Windows Phone Internals 2.3 Release

Do zadań programu należy otwarcie bootloadera, wyłączanie zabezpieczeń i w konsekwencji umożliwienie pracy z uprawnieniami roota. Użytkownicy mogą dzięki temu wgrać na swoje Lumie alternatywne oprogramowanie, tworzyć kopie zapasowe danych i używać Lumii w trybie pamięci masowej. W odpowiednich rękach Windows Phone Internals otworzy drogę do przygotowywania ROM-ów z ciekawymi modyfikacjami systemu.

Trzeba też pamiętać, że korzystając z programu możemy zepsuć swój telefon i że jest rozwijany niekomercyjnie. W związku z tym może nie obsługiwać wszystkich Lumii, produkowanych na różne rynki. W razie problemów polecamy zajrzeć do wątku na forum XDA.

Być może dzięki Windows Phone Internals entuzjaści tchną nowe życie w porzucone Lumie, którym przecież niczego nie brakuje (poza wsparciem producenta).

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (42)