Nowy Wykop już dostępny. Użytkownicy zawiedzeni

Nowy Wykop już dostępny. Użytkownicy zawiedzeni

Nowy Wykop rozczarował użytkowników
Nowy Wykop rozczarował użytkowników
Źródło zdjęć: © Pixabay
17.01.2023 10:10

Po wielu latach zapowiedzi w końcu pojawił się on - Nowy Wykop. Użytkownicy serwisu nie kryją rozgoryczenia tym, jak działa jego nowa wersja. A czasem także tym, jak ona nie działa.

Wszelkie zmiany mają to do siebie, że bywają trudne. Wprowadzając nową wersję Wykopu, właściciele serwisu z pewnością spodziewali się, że wielu użytkowników nie będzie za nią przepadać. Zmiana layoutu strony i jej funkcjonalności po tak wielu latach musiała przynieść głosy rozgoryczenia, w końcu "kiedyś było lepiej".

Nowy Wykop zadebiutował w nocy z 16 na 17 stycznia, wprowadzając sporo zmian. Nic dziwnego - użytkownicy serwisu zostali poinformowani o pracach nad jego nową wersją w połowie 2019 r., czasu na innowacje więc nie brakowało. Od teraz użytkownicy Wykopu mogą korzystać obok klasycznych tagów także z kategorii, które łączą grupy tagów. Możliwe jest też tworzenie własnych kategorii. To znacząco zmienia sposób przeglądania serwisu i jest to funkcja, na którą użytkownicy faktycznie nie powinni narzekać.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Twórcy serwisu chwalą się także naprawioną wyszukiwarką, która do tej pory miała bardzo ograniczoną skuteczność. Starsze wpisy były w serwisie niemożliwe do wyszukiwania. W tej chwili da się je przeglądać dzięki funkcji "Archiwum", które pozwala wyświetlić wpisy, które dodano w określonym miesiącu od początku funkcjonowania strony.

Oprócz tego dużą zmianą w serwisie jest sam jego interfejs, który jest teraz bliższy innym współczesnym serwisom. Pełną listę ogłoszonych zmian można znaleźć w informacji opublikowanej przez twórców Wykopu.

Nowy Wykop działa… średnio

Powiedzieć, że po uruchomieniu nowej wersji Wykopu w serwisie zawrzało, to nic nie powiedzieć. Użytkownicy wylewają swoje żale, zgłaszając kolejne funkcje, które nie działają lub działają niesatysfakcjonująco. Wiele spośród wpisów, które można przeczytać na Mikroblogu to krytykowanie nowej wersji serwisu i "prośby" o przywrócenie jego starej wersji, na którą narzekano latami.

Ankieta na temat zadowolenia z nowego Wykopu. Wyniki są jednoznaczne
Ankieta na temat zadowolenia z nowego Wykopu. Wyniki są jednoznaczne© Wykop

Nowa wersja serwisu mocno uderzyła w użytkowników, którzy korzystali z zewnętrznych aplikacji związanych z Wykopem- te przestały działać w związku ze zmianami w działaniu serwisu. Chodzi tu nie tylko o aplikacje do przeglądania serwisu, ale też te, które były tworzone jako narzędzia dla użytkowników, jak na przykład słynny profil AnonimoweMirkoWyznania, który wykorzystywany był do publikowania anonimowych wpisów w serwisie. Jego twórca, sokytsinolop, opublikował wpis, w którym przekazał, że to koniec działania profilu.

Lista zarzutów, które stawiane są przed twórcami Wykopu, wydaje się nie mieć końca. Problemy techniczne to jedno, ale z wpisów użytkowników serwisu wynika, że nie do końca przemyślano pewne funkcje jego nowej wersji.

Od teraz, aby dodać wpis na danym tagu, konieczne jest wyjście z niego na stronę główną i dodanie go od nowa. Poniżej przedstawiamy galerię wybranych wpisów, w których Wykopowicze punktują błędy i problemy nowej wersji serwisu. Ciekawa wydaje się między innymi kwestia banów, które, prawdopodobnie przez pomyłkę, zostały odwołane, o czym informują sami użytkownicy serwisu.

Nowa wersja Wykopu wywołała lawinę oburzenia
Nowa wersja Wykopu wywołała lawinę oburzenia
Nowa wersja Wykopu wywołała lawinę oburzenia
Nowa wersja Wykopu wywołała lawinę oburzenia
Nowa wersja Wykopu wywołała lawinę oburzenia

Korzystacie z Wykopu? Uważacie, że nowa wersja wprowadza sensowne zmiany, czy jesteście w tej grupie użytkowników, którzy chcieliby powrotu leciwej, ale w miarę stabilnej wersji serwisu?

Karol Kołtowski, dziennikarz dobreprogramy.pl

Jesteś świadkiem próby oszustwa?Poinformuj nas o tym zdarzeniu!

Programy

Aktualizacje
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (64)