Nvidia: niedobór GeForce RTX 3000 może potrwać miesiącami

fot. Smith Collection/Gado/Getty Images
fot. Smith Collection/Gado/Getty Images

05.12.2020 11:52

Na niedawnej konferencji Credit Suisse dotyczącej cyfrowych serwisów finansowych wypowiadała się dyrektor finansowa firmy Nvidia, Colette Kress. Odniosła się do braków kart graficznych GeForce RTX 3070 i RTX 3080.

Kress nie owijała w bawełnę. - Robimy co możemy z zaopatrzeniem, ale spodziewamy się, że w ostatnim kwartale 2020 r. popyt przerośnie podaż. Jako główną przyczyne podała niedobory wafli krzemowych ze strony Samsung Foundry - dostarczyciela firmy. To jednak nie wszystko.

Oprócz braku wafli krzemowych, Nvidia ma także problemy z innymi komponentami i substratami. Ograniczeniem jest także działanie łańcucha zaopatrzeń.

Według dyrektor finansowej Nvidii odbicie się z tej niewygodnej pozycji może potrwać nawet do kilku miesięcy, aby firma mogła sprostać zapotrzebowaniu rynkowemu. - W tym momencie trudno jednak precyzyjnie nakreślić sytuację - dodała.

Dokładniejszego obrazu sytuacji na rynku będzie mogli się spodziewać przed końcem grudnia 2020 r.

Karty graficzne GeForce RTX 3070, jak i RTX 3080 zostały błyskawicznie wykupione, a podobna sytuacja grozi tańszemu modelowi RTX 3060 Ti (choć będzie szerszej dostępny).

Podobna sytuacja miała miejsce także z debiutującymi niedawno konsolami nowej generacji, PlayStation 5 i Xbox Series X|S, a nawet i z dostępnym już od kilku lat Nintendo Switchem z układem Nvidia Tegra X1, który przez pandemię jeszcze bardziej zyskał na popularności.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (47)