NVIDIA pokazała nowe monitory dla graczy: 4K i świetny obraz dzięki specjalnej folii

NVIDIA pokazała nowe monitory dla graczy: 4K i świetny obraz dzięki specjalnej folii

NVIDIA pokazała nowe monitory dla graczy: 4K i świetny obraz dzięki specjalnej folii
25.06.2018 14:47

NVIDIA zaprezentowała nowe rozwiązania, które sprawią, że monitory dla graczy będą jeszcze lepsze. Nowa oferta wycelowana jest w klientów, którzy wymagają wysokiej jakości obrazu i rozdzielczości 4K.

Nowe monitory zostały wyposażone w High Dynamic Range (HDR) i matrycę 4K G-SYNC o częstotliwości odświeżania 144 Hz. Oferują one wyższą jasność zapewniającą żywe efekty wizualne z mocnymi, nasyconymi kolorami, wysoki kontrast, a także szeroką gamę kolorów zbliżoną do standardu DCI-P3.

Dzięki 384 indywidualnie sterowanym strefom LED, podświetlany jest wyłącznie ten obszar, który tego wymaga, umożliwiając na monitorach G-SYNC HDR jednoczesne wyświetlanie jasnych i wyraźnych kolorów oraz głębokich czerni.

Obraz

NVIDIA zastosowała również technikę Quantum Dot Enhancement Film (QDEF). Użyta po raz pierwszy w telewizorach HDR, folia QDEF pokryta jest nano-punktami, które emitują światło o specyficznym kolorze, w zależności od rozmiaru punktu. Pozwala to uzyskać całe spektrum jasnych, nasyconych i żywych kolorów – od głębokiej zieleni i czerwieni, po intensywny błękit. W rezultacie otrzymujemy o 25% większą przestrzeń kolorów w porównaniu do tradycyjnego sRGB – bliską standardu DCI-P3.

Zaprojektowane i wykonane z myślą o graczach, nowe monitory G-SYNC HDR 4K 144Hz zapowiadają wysoką jakość obrazu, a także rozwiązania, które powinny pozytywnie wpłynąć na wrażenia podczas rozgrywki. Monitory G-SYNC HDR są już w ofercie partnerów NVIDIA, firm ACER i ASUS.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (21)