Nvidia Shield TV: ważna, nowa aktualizacja. Skorzystają z niej także posiadacze modelu z 2015

Nvidia Shield TV: ważna, nowa aktualizacja. Skorzystają z niej także posiadacze modelu z 2015

Nvidia Shield TV 2019, fot. Jakub Krawczyński
Nvidia Shield TV 2019, fot. Jakub Krawczyński
27.08.2020 11:49

Przystawka Nvidia Shield TV to jedno z najpopularniejszych akcesoriów z Android TV do telewizorów. Z reguły na rynku urządzeń RTV starsze modele urządzeń są szybko porzucane jeśli chodzi o aktualizacje. Natomiast Shield TV, w tym modele z 2015 i 2017 od teraz mogą cieszyć się bardzo przydatną, nową funkcją.

Dwudziesta piąta aktualizacja Shielda wnosi dopasowywanie odtwarzania pod kątem wyświetlanych klatek na sekundę. W praktyce oznacza to, że przystawki Nvidii z 2015 i 2017 roku będą teraz rozpoznawać dokładną ilość klatek na sekundę w typie zawartości (filmie, serialu, nagraniu na YouTube) i zapewnią optymalne wrażenia.

Bez sztucznego podbijania płynności obrazu, ale i z drugiej strony – bez jego rwania. Nvidia postanowiła jednak pozostawić włączenie tej opcji w gestii użytkowników. Ma ona swoje ograniczenia (np. trzeba ją aktywować za każdym razem po włączeniu zawartości).

Usprawnienia także dla Nvidia Shield TV 2019

Posiadacze wersji Nvidia Shield TV z 2019 roku otrzymają dwie nowe funkcje. Jest to przypisywanie skrótów pod dwukrotne przyciśnięcie i przytrzymanie przycisku menu na pilocie (co ciekawe, działa również przez aplikacje na iOS i Androidzie).

Ponadto producent usprawnił obsługę zmiany głośności przez podczerwień i protokół CEC – zmiana dotyczy przede wszystkim kontrolowania projektorów, ale i możliwości przełączania źródła HDMI z poziomu Shielda.

Jest jeszcze jedno małe usprawnienie – obsługa skalowania obrazu przez sztuczną inteligencję Nvidii ze wsparciem dla sportu na żywo oraz YouTube. W najbliższym czasie funkcja ta będzie dostępna także dla gier w GeForce Now – z wsparciem do 4K 60 FPS (ale taki klatkaż obsłuży jedynie Nvidia Shield TV Pro z 2019).

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (16)