NVIDIA SHIELD TV ze strumieniowaniem gier w 4K i mikrofonami Spot #CES2017

NVIDIA SHIELD TV ze strumieniowaniem gier w 4K i mikrofonami Spot #CES2017

NVIDIA SHIELD TV ze strumieniowaniem gier w 4K i mikrofonami Spot #CES2017
05.01.2017 11:59

Na trwających w Las Vegas targach CES nie mogło zabraknąć NVIDII. Zaprezentowane zostały nowe urządzenia z serii SHIELD, dzięki którym użytkownicy będą mogli teraz stworzyć kompletny system domowej rozrywki wykorzystywany w wielu pomieszczeniach. Wszystko za sprawą odświeżonej przystawki SHIELD Android TV oraz mikrofonom NVIDIA Spot.

SHIELD TV: The Streamer For Gamers

Nowa NVIDIA SHIELD nie różni się ani pod względem (świetnego) wzornictwa, jak i specyfikacji sprzętowej (procesor to wciąż Tegra X1) od wysoko ocenionej przez nas poprzedniczki. Jedną z największych nowości ma być obsługa strumieniowania gier w rozdzielczości 4K i HDR. Trudno jednak oczekiwać, że będzie to powszechnie wykorzystywane – przepustowość domowej sieci będzie w warunkach przeciętnego domostwa stanowiła wąskie gardło.

350193123332548545

Kolejną nowość stanowi obsługa Asystenta Googla. Przystawka Nvidii jest pierwszym urządzeniem, po smartfonie Pixel i głośniku Home, które oferuje takie możliwości. Obsługiwane polecenia znajdą w przypadku SmartTV szerokie zastosowanie: oprócz obsługi multimediów, możliwe będzie także zarządzanie urządzeniami automatyki domowej Samsung Smart Things. NVIDIA przygotowała także nowy kontroler w odświeżonej wielokątnej obudowie, która nie tylko prezentuje się spektakularnie, ale także ma zapewniać większą wygodę. W przedsprzedaży zestaw kosztuje 199 dolarów.

350193123332679617

Kolejna nowość Nvidii to mikrofon NVIDIA Spot, który montuje się w gniazdkach elektrycznych. Jest to niewielkie urządzenie, dzięki którym będzie można obsługiwać SHIELD TV bez konieczności noszenia ze sobą kontrolera. Użytkownik może na przykład zainstalować mikrofon w każdym pomieszczeniu i w ten sposób zawsze mieć kontrolę nad urządzeniami, w centrum których znajdzie się przystawka NVIDII. Za jeden mikrofon zapłacić trzeba będzie 50 dolarów.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)