O tym, że iPhone 6 będzie się łatwo wyginać, Apple wiedziało jeszcze przed jego premierą

O tym, że iPhone 6 będzie się łatwo wyginać, Apple wiedziało jeszcze przed jego premierą

O tym, że iPhone 6 będzie się łatwo wyginać, Apple wiedziało jeszcze przed jego premierą
Oskar Ziomek
25.05.2018 19:28, aktualizacja: 27.05.2018 15:16

Ponad trzy lata temu na rynku pojawił się iPhone 6 i 6 Plus. Był to pierwszy raz, kiedy Apple zdecydowało się stworzyć dwa modele o różnych rozmiarach wyświetlacza, z których mniejszy i tak był zresztą większy od poprzednika. Sprzedaż szła bardzo dobrze, jednak nie obyło się bez wpadek. Użytkownicy szybko zauważyli, że urządzenie nadzwyczaj łatwo wygiąć i to niekoniecznie robiąc to celowo.

Jak donosi serwis Motherboard, dziś okazuje się, że firma wiedziała o większej podatności iPhone'a 6 na fizyczne uszkodzenia jeszcze przed jego premierą. Jak wynika z upublicznionych informacji, Apple wewnętrznie zbadało wcześniej smartfony i słusznie zauważyło, że można je dużo łatwiej wygiąć w porównaniu z poprzednimi generacjami. Obliczono nawet o ile łatwiej względem iPhone'a 5s: dokładnie 3,3 raza w przypadku iPhone'a 6 i aż 7,2 raza w przypadku modelu 6 Plus.

iPhone 6 Plus Bend Test

Podatność na fizyczne uszkodzenia nie była jednak jedyną usterką. Innym częstym przypadkiem były problemy z prawidłowym działaniem dotykowego wyświetlacza, choć te oficjalnie przez Apple zostały dostrzeżone dopiero w 2016 roku. Użytkowników zaproszono wówczas do serwisów, gdzie usterkę można było usunąć w niższej, promocyjnej cenie.

Wcześniej firma nigdy nie przyznała się do konstrukcyjnych błędów w swoich smartfonach, ale wewnętrznie stale wprowadzano modyfikacje, by telefony odpowiednio wzmocnić i przed podobnymi usterkami uchronić. Mowa jest na przykład o zmianie materiału, z którego wykonywano obudowę kolejnych iPhone'ów, modeli 6s.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (79)