Obsługa Sprzedaży ObSp START: fakturowanie i JPK za darmo dla każdego

Obsługa Sprzedaży ObSp START: fakturowanie i JPK za darmo dla każdego

Obsługa Sprzedaży ObSp START: fakturowanie i JPK za darmo dla każdego
18.03.2017 10:17, aktualizacja: 30.01.2018 22:50

Prowadzący firmę nie mają obecnie wielkiego wyboru, gdy chodzi o bezpłatny program do wystawiania faktur. Warto przetestować zupełnie darmowy program Obsługa Sprzedaży ObSp START firmy Varico z Poznania. To w pełni darmowy, wszechstronny program do obsługi sprzedaży, z możliwością eksportu Jednolitego Pliku Kontrolnego (JPK) oraz wystawiania faktur sprzedażowych, który sprawdzi się w każdej branży. Jego unikalną funkcją, na którą warto zwrócić szczególną uwagę, jest znak PrzyjaznejFaktury – kod QR, pozwalający szybko wprowadzać dane z faktury do różnych systemów.

Obraz
  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Obsługa Sprzedaży ObSp START to program intuicyjny i przyjemny w obsłudze. Umożliwia kompleksową obsługę faktur sprzedażowych krajowych, wewnątrzwspólnotowych i pozawspólnotowych, z możliwością wprowadzania korekt i generowania zestawień sprzedaży. Dokumenty można automatycznie zapisywać jako PDF-y i wysyłać pocztą elektroniczną do kontrahentów. Analizę i obsługę sprzedaży ułatwiają wygodne rejestry.

Eksport danych w postaci JPK jest możliwy jako JPK_FA i JPK_VAT. Są ewidencje faktur i VAT obudowane w XML. Przypominamy, że mali i średni przedsiębiorcy muszą wysyłać ewidencję VAT w postaci JPK za okres od 1 stycznia 2017, zaś wszystkie dane od 1 lipca 2017 r. Mikroprzedsiębiorcy dane z ewidencji VAT będą musieli wysłać w tej postaci od 1 stycznia 2018, a 1 lipca 2018 obejmie ich obowiązek udostępnienia w JPK wszystkich danych na każde żądanie urzędnika, warto więc rozważyć korzystanie z programu Varico w firmie.

Ciekawą możliwością programu ObSp START jest PrzyjaznaFaktura. Na fakturze objętej tym systemem znajduje się kod QR, który zawiera wszystkie informacje z faktury. Wystarczy go zeskanować w aplikacji, by uzyskać dostęp do cyfrowej wersji faktury (bez skanowania dokumentów), automatycznie zaksięgować dokument lub szybko zapłacić należność. Przelewy na podstawie PrzyjaznejFaktury obsługuje już 10 banków, a pomysłodawcy pracują nad wprowadzeniem standardu na szerszą skalę. Oszczędziłoby to sporo czasu osobom pracującym przy systemach księgowych i znacznie ułatwiło obrót dokumentami. W tej chwili jednak trudno przewidzieć, jak zareagują konkurenci.

Jak zaksięgować PrzyjaznąFakturę w KPiR?

Program Obsługa Sprzedaży ObSp START jest dostępny zupełnie za darmo. Działa na jednym stanowisku, ale może wymieniać dane z innymi programami Varico: KPiR oraz KsH.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (22)