Odebrać telefon? Aplikacja poinformuje o niechcianych połączeniach

Odebrać telefon? Aplikacja poinformuje o niechcianych połączeniach

Odebrać telefon? Aplikacja poinformuje o niechcianych połączeniach
Oskar Ziomek
08.11.2017 15:04

W dobie marketingu pojawiającego się na każdym kroku, w tym i w słuchawce telefonu komórkowego, każdemu chyba zdarzyło się podjąć rozmowę kryjącą się za nieznanym numerem i która okazała się tylko niechcianą, natarczywą reklamą. Z problemem można radzić sobie samodzielnie, na przykład nie odbierając telefonów od obcych numerów lub celowo blokując w ustawieniach telefonu te uciążliwe, które są nam już znane. Nie są to jednak rozwiązania pozbawione wad.

Nie od dziś istnieją jednak usługi internetowe, które pozwalają wymieniać się opiniami o konkretnych numerach, aby przestrzec innych przed ich odbieraniem. Od pospiesznego uruchamiania przeglądarki dużo wygodniejsze może się jednak okazać wykorzystanie odpowiedniej aplikacji – w tym przypadku Odebrać telefon? dla użytkowników Androida.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Program wykorzystuje do działania sporą bazę, na którą wpływać mogą wszyscy użytkownicy aplikacji, a co ważne jest ona przechowywana lokalnie w smartfonie, więc będzie użyteczna także w przypadku braku stałego dostępu do Internetu. Każdy dzwoniący numer zostanie przeanalizowany i jeszcze przed odebraniem użytkownik otrzyma informację z bazy – zawierającą ocenę (lub jej brak, jeśli nikt inny wcześniej danego numeru nie zaopiniował).

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

W praktyce oznacza to, że zanim zdecydujemy się rozpocząć rozmowę dowiemy się, czy mamy do czynienia z telemarketerem lub w inny sposób niewygodnym połączeniem. Na tej podstawie możemy samodzielnie zdecydować, czy chcemy odebrać, a na przyszłość skontrolować dodatkowe opcje odrzucania połączeń, których jest sporo.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Domyślnie po każdej przeprowadzonej rozmowie (również tej z numerem, który ma już oceny w bazie) poproszeni zostaniemy o wydanie swojej opinii – być może poprzednie są błędne albo mamy okazję rozmawiać z numerem, którego nie ma jeszcze w bazie i w ten sposób pomożemy innym. Każdy numer można przyporządkować do kategorii oraz dodać kilka słów od siebie.

Aplikacja Odebrać telefon? dla Androida jest już dostępna w naszej bazie.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (53)