Odnowione Galaxy Note 7 tafią na półki jako Fandom Edition

Odnowione Galaxy Note 7 tafią na półki jako Fandom Edition28.06.2017 21:36
Odnowione Galaxy Note 7 tafią na półki jako Fandom Edition
Jan Mentel

Od jakiegoś czasu mówiło się, że Samsung planuje ponownie wprowadzić na rynek Galaxy Note’a 7. Pogłoski zostały potwierdzone i, jak donosi The Wall Street Journal, koreański producent 7 lipca, pod nową nazwą i z nieco innymi komponentami, wypuści serię 400 tys. sztuk Galaxy Note 7. Zostaną one opatrzone nazwą Fandom Edition.

Będzie to odnowiona wersja Galaxy Note 7 składająca się z nowych podzespołów. Nie podano dokładnej specyfikacji, ale możemy mieć pewność, że znajdziemy tam nową baterię, preinstalowany będzie też Android 7. Smartony trafią głównie do Korei Południowej i dostępne będą za 700 tys. wonów, co stanowi równowartość ponad 2,4 tys. Co do pozostałych krajów, ich lista zostanie potwierdzona w innym terminie. Jest jednak prawdopodobne, że nie pojawią w Europie.

Galaxy Note 7 FE, czyli Fandom Editon, może zostać udostępniony równolegle z Note 8. Trzeba przyznać, że Samsungowi, dzięki nowym urządzeniom z serii Galaxy S, szybko udało się zmyć wizerunkową wpadkę Note'a 7. W efekcie jego wadliwej baterii Samsung zmuszony był do wycofania urządzenia ze sprzedaży. Udało się odzyskać 3 miliony sztuk, z czego – jak się okazało po przeprowadzonych badaniach - 330 sztuk było defektywnych.

Po wnikliwej serii dochodzeń Samsung ustalił, że winowajcą były dwie firmy, z czego jedną z nich był sam Samsung SDI. W efekcie całej akcji Koreańczycy stracili 5 miliardów dolarów. Ciężko jednak oczekiwać, żeby Galaxy Note’a 7 Fandom Edition uszczuplił popularność Note'a 8 – Samsung sprytnie odwołał się tutaj do fanów marki i wartości kolekcjonerskiej odnowionych FE.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (37)