Odświeżone Centrum Pobierania Microsoftu

Odświeżone Centrum Pobierania Microsoftu

Wojciech Cybulski
09.07.2011 01:57

Microsoft udostępnił użytkownikom nową wersję serwisu Download Center, z którego można pobierać płatne i darmowe oprogramowanie korporacji.

Nowa odsłona Centrum Pobierania nawiązuje swoim wyglądem do opartego na kafelkach interfejsu Metro, który po raz pierwszy pojawił się w mobilnym systemie operacyjnym Windows Phone 7. Nowa strona Download Center wzbogaciła się o wpadające w oko odnośniki do najważniejszych produktów. Wyeksponowano także wyszukiwarkę Bing i program antywirusowy Microsoft Security Essentials. W łatwym odnalezieniu pożądanej aplikacji mają także pomóc czytelne kategorie. Całość wygląda estetycznie i świeżo, a korzystanie z serwisu jest dość intuicyjne. Wyraźnie widać, że Microsoft stara się budować spójny wizerunek swoich produktów i przygotowuje grunt pod premierę Windows 8, którego wygląd także będzie nawiązywał do Metro UI. Przy okazji prezentacji nowej wersji serwisu Microsoft pochwalił się popularnością Centrum Pobierania. Rocznie Download Center odwiedza miliard osób, co przekłada się na około 114 tysięcy wejść na godzinę. Odświeżone Centrum Pobierania jest dostępne w angielskiej wersji językowej. Należy oczekiwać, że nowy styl trafi także do regionalnych wersji serwisu.

Centrum Pobierania Microsoftu to kolejna witryna zmodernizowana w oparciu o styl Metro. Wcześniej podobną metamorfozę przeszła między innymi strona główna korporacji.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (38)