Office 2010 Starter za darmo na nowych komputerach

Office 2010 Starter za darmo na nowych komputerach

Redakcja
09.10.2009 08:35, aktualizacja: 09.10.2009 08:47

Mała rewolucja w sposobie dystrybucji pakietu Office szykuje się wraz z wersją 2010 - na oficjalnym blogu poświęconym najnowszej odsłonie pakietu biurowego Microsoftu pojawił się interesujący wpis poświęcony możliwościom zdobycia Office 2010 i... bezpłatnej edycji Starter.

Największą nowością będzie z pewnością specjalna, darmowa edycja Microsoft Office Starter 2010. Ma być ona preinstalowana na nowych komputerach zupełnie za darmo i będzie utrzymywana z reklam. W skład edycji Starter wejdzie Word 2010 oraz Excel 2010, jednak zostaną one okrojone z większości funkcji - w przeciwieństwie jednak do istniejących już na rynku darmowych przeglądarek dokumentów Office, tym razem dostępne będą także opcje zapisu. Darmowy Office ma pozwolić użytkownikom na zapoznanie się pakietem biurowym Microsoftu oraz zachęcić ich do zakupu pozbawionej ograniczeń wersji. Nowa edycja Starter będzie więc ciekawszą alternatywą dla preinstalowania wersji testowych Worksa na nowych komputerach (oczywiście w USA, bo w Polsce pakiet ten i tak jest raczej mało popularny). Wpisuje się to w politykę Microsoftu względem Worksa - firma dąży do rezygnacji z tego drugoplanowego pakietu biurowego.

Kolejną nowością będzie tzw. Product Key Card, czyli karta aktywacyjna z licencją. W przypadku kupna nowego komputera z wstępnie zainstalowanym Office 2010 będziemy mieli możliwość nabycia mniejszej od pudełka DVD karty z kluczem aktywacyjnym, który pozwoli nam szybko uaktywnić pełną wersję pakietu biurowego Microsoftu. Tak jak do tej pory, będziemy mieli możliwość wyboru licencji spośród trzech różniących się ceną i możliwościami edycji pakietu - Home&Student, Home&Business lub Professional. Karty z licencjami pozbawione będą nośników i będzie można je kupić w dużych sieciach handlowych lub bezpośrednio od producentów komputerów.

W posiadanie Microsoft Office 2010 będziemy mogli wejść także przy użyciu mechanizmu Click-To-Run, który umożliwia strumieniowe instalowanie oprogramowania z sieci. W odróżnieniu od tradycyjnego pobierania pliku instalacyjnego, Click-To-Run jednocześnie ściąga i instaluje poszczególne składniki pakietu biurowego, toteż dostęp do wybranego programu uzyskujemy natychmiast po jego pobraniu, niezależnie od tego, ile jeszcze elementów Office pozostało do ściągnięcia.

Opisywane metody dystrybucji mają umożliwić Microsoftowi łatwiejsze dotarcie do specyficznych grup odbiorców. Tradycjonaliści będą oczywiście mogli pójść do sklepu i kupić zapakowany w pudełko pakiet Office 2010. Uruchomienie nowych kanałów sprzedaży stanowi jednak dla Microsoftu ważny element zwiększenia swojej konkurencyjności na rynku, nie wspominając już o tym, że teraz podstawową funkcjonalność edycji dokumentów i arkuszy kalkulacyjnych Office będzie można uzyskać za darmo (niestety tylko na nowych komputerach).

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (42)