Office 2011 dla Mac OS X tylko w wersji 32-bitowej

Office 2011 dla Mac OS X tylko w wersji 32‑bitowej

09.06.2010 12:56

Przy okazji trwającej konferencji WWDC 2010 Microsoft ujawnił kolejne szczegóły na temat pakietu biurowego Office 2011 dla Maków. Będzie on dostępny jedynie w wersji 32-bitowej.

Zbliża się premiera pakietu Office 2011 - poinformował Microsoft na swoim blogu. Nie podano jednak żadnej konkretnej daty. Pracownicy firmy potwierdzili wcześniejsze informacje, że pakiet przejdzie spore zmiany pod względem interfejsu. Office dla Maków wzbogacony będzie o znaną od kilku lat w wersjach dla systemu Windows i dobrze zadomowioną już "wstążkę". Element ten zastąpi tradycyjny pasek narzędzi dostępny dotychczas w aplikacjach pakietu. Nowe rozwiązania będą obsługiwały interfejs programowania Cocoa dla systemu Mac OS X. Nie oznacza to jednak, że cały Office 2011 zostanie stworzony w Cocoa. Jak podał Microsoft, firmie nie udało się jeszcze zakończyć procesu migracji. Dlatego też pakiet biurowy dla Maków dostępny będzie jedynie w wersji 32-bitowej, natomiast wersja 64-bitowa może być udostępniona w kolejnych wydaniach pakietu.

Kolejne zmiany, które wprowadzi Microsoft to lepsza synchronizacja z wersją dla systemu Windows. W makowym pakiecie Office pojawi się obsługa formatu .PST. Według wcześniejszych informacji zamiast klienta pocztowego Entourage pojawi się w nim dobrze znany z pecetowych wersji Outlook. Ponadto wprowadzona zostanie obsługa IRM i Visual Basic.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)