Office 2016 Preview dla Windowsa z kolejną aktualizacją

Office 2016 Preview dla Windowsa z kolejną aktualizacją
Paweł Piskurewicz

02.07.2015 12:22, aktual.: 04.07.2015 09:50

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Niespełna dwa miesiące po wydaniu publicznej wersji testowej pakietu Office 2016 dla systemu Windows Microsoft przygotował pierwszą większą aktualizację. Poza wieloma drobnymi zmianami dopracowano i poszerzono zasięg już znanych rozwiązań.

Użytkownicy Excela otrzymali sześć nowych rodzajów wykresów w tym takie jak: Histogram, Wodospadowy czy też Skrzynka i Wąsy (oficjalne tłumaczenie z programu Excel). Podobno wszystkie powstały w oparciu o opinie użytkowników. Wraz z najnowszą aktualizacją poprawnie powinno działać śledzenie pisania w czasie rzeczywistym w aplikacji Word. Na oficjalnym blogu pakietu Office czytamy jednak o potrzebie użycia chmury OneDrive dla biznesu. Zapewne przyjdzie nam jeszcze poczekać zanim opcja ta stanie się dostępna we wszystkich aplikacji pakietu zarówno w wersji desktopowej, przeglądarkowej jak i mobilnej.

Obraz

Z Inteligentnego wyszukiwania mogę teraz korzystać użytkownicy Excela i PowerPointa. Opcja ta pozwala sprawdzić dowolny wyraz i frazę za pomocą wyszukiwarki bing. Wynik ujrzymy po prawej stronie w oknie programu, dzięki czemu nie musimy przerywać pracy aby coś sprawdzić. Inteligentne wyszukiwanie znajdziemy w menu Recenzja.

Obraz

Programy PowerPoint, Excel i Outlook doczekały się także wsparcia dla opcji Powiedz mi… dobrze znanej użytkownikom przeglądarkowej wersji pakietu Office. Za jej pomocą możemy wyszukać porady dotyczącego konkretnego działania w danej aplikacji. To taka rozbudowana pomoc, która potrafi jako odpowiedź zaproponować także artykuły z sieci, a do tego jest zawsze widoczna, w górnej części wstążki.

Ostatnia z nowości dotyczy wprowadzania równań. Od teraz w programach Word, Excel i PowerPoint gdy wprowadzimy je za pomocą pióra, palca, bądź też myszki, aplikacje automatycznie przekonwertują nasze zapiski na odpowiedni format.

Obraz

Instalator Office 2016 Preview znajdziecie w naszym dziale z programami. Pakiet w wersji testowej jest darmowy. W przypadku subskrybentów Office 365 odpowiednie pliki można pobrać również z profilu konta Office przechodząc do części Moje konto, a następnie wybierając Opcje języka i instalacji-> Dodatkowe opcje instalacji. Warto przypomnieć, że Office 2016 nie pozwoli nam na jednoczesne korzystanie z wersji 2013. Podczas instalacji zastąpi starszą wersję pakietu.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (17)