Office 365 Personal, czyli tańszy abonament dla tych, co nie mają rodzin

Strona głównaOffice 365 Personal, czyli tańszy abonament dla tych, co nie mają rodzin
16.04.2014 12:42

Wydanie Microsoft Office w wersjina iPada to jedna z najbardziej przełomowych wieści w historiiMicrosoftu – po raz pierwszy Redmond wydało swoje najważniejszeoprogramowanie na dominującą platformę konkurenta. Korzystanie zOffice na iPada wiązało się jednak dotąd z koniecznościąregularnego opłacania względnie drogiego abonamentu za chmuręOffice 365. Nadchodzi jednak zmiana polityki cenowej, dostęp doOffice 365 można już mieć za naprawdę niewielkie pieniądze.

bDTYuDxh

Zapewne w odpowiedzi na narzekania tych wszystkich, którzyuważali, że wersja Office 365 dla użytkowników domowych jest zadroga, a oferowana przez nią pula licencji zbędna (opłacanieabonamentu w tej wersji pozwala na zainstalowanie Office na pięciukomputerach i pięciu tabletach współdomowników), Microsoftprzedstawił nowy plan abonamentowy dla swojej chmury, Office dlaludzi, którzy nie mają rodzin.

350049166296311241

Office dla Ciebie, czyli Office365 Personal, pozwala na zainstalowanie pełnej wersji Office najednym komputerze i jednym tablecie, a do tego korzystanie z pakietuna smartfonie. Do tego dochodzi dodatkowe 20 GB wirtualnego dysku wchmurze i 60 minut miesięcznie na połączenia telefoniczne w Skype.Cena to 30 zł miesięcznie lub 300 zł rocznie.

bDTYuDxj

Nie jest to jakaś olbrzymia obniżka cen, w porównaniu do wersjiOffice 365 Home (43 zł miesięcznie lub 430 zł rocznie), ale wydajesię, że Microsoft wyczuł tu kwestię psychologicznej granicy –miesięczny abonament na wersję Personal to równowartość cenybiletu do kina na film „3D”. Osoby, które nie potrzebująlicencji na dodatkowe komputery, nie czują dyskomfortu związanego zpłaceniem za coś, z czego i tak nie skorzystają. Dodatkoweatrakcje oferty, w szczególności pojemny dysk w chmurze, sprawiają,że znika powód, by płacić dostawcom innych usług. Czy bowiemmając Office 365 za 30 zł miesięcznie warto jeszcze kupowaćabonament na 100 GB w Dropboksie za 10 dolarów miesięcznie?

Warto podkreślić, że w promocji można zresztą wykupić roczny abonament na Office 365 Personal jeszcze taniej. W wielu sklepach internetowych, a także w Media Markcie i Saturnie pojawiła się możliwość nabycia go za niespełna 200 zł.

Decyzja o wprowadzeniu nowego planu cenowego wygląda na osobistąinicjatywę Satyi Nadelli, kolejny krok po wprowadzeniu Office Onlinedo sklepu ChromeWeb Store. Nowy szef Microsoftu wydaje się świetnie rozumieć,że ta dekada jest inna niż poprzednie – i Redmond musi ze swoimiproduktami zaistnieć wszędzie tam, gdzie jest to możliwe, a nietylko izolować się w światku Windows.

Udostępnij:
bDTYuDyf