Okozo Desktop - animowane i interaktywne tapety dla Windows

Okozo Desktop - animowane i interaktywne tapety dla Windows

16.08.2011 15:03

W bazie oferowanego przez nasz portal oprogramowania pojawiła się ciekawa aplikacja, pozwalająca "ożywić" pulpit systemu Windows Vista i 7. Nosi ona nazwę Okozo Desktop i daje możliwość zmiany standardowego tła pulpitu na animowaną i interaktywną tapetę.

Okozo Desktop to charakteryzująca się małymi rozmiarami aplikacja, dająca możliwość ustawienia na pulpicie animowanych i interaktywnych tapet. Wszystkie dostępne w poziomu Okozo Desktop tapety to tak naprawdę animacje wykonane w technologii Flash, wykorzystujące także do działania biblioteki DirectX w wersji 9.0 lub nowszej. W odróżnieniu od pozostałych rozwiązań tego typu, oferowane tapety w większości przypadków poza tym, że są "ruchome" potrafią także reagować na ruchy kursora oraz kliknięcia myszką.

Wśród oferowanych przez program tapet znajdziemy zestaw kilkunastu animacji pogrupowanych w kategorie. Udostępnione zostały prostsze i oferujące mniejszą ilość wodotrysków, np. poruszające się po niebie chmury, różnego rodzaju zegary analogowe i cyfrowe, abstrakcyjne animacje, ale również bardziej rozbudowane, potrafiące reagować na polecenia wydawane przez użytkownika za pośrednictwem myszki. Znajdziemy wśród nich m.in. poruszające się za kursorem zwierzęta i proste postacie. Na szczególną uwagę zasługuje jednak tapeta z chomikiem, którego możemy karmić itp.

Najnowsza wersja programu Okozo Desktop 1.1.8 dostępna jest do pobrania w dziale PROGRAMY -> Akcesoria -> Rozszerzenia i powłoki pulpitu.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (19)