One Late Night na weekend

One Late Night na weekend

Rafał Szramowiat
07.06.2013 18:19, aktualizacja: 26.09.2013 17:28

W ramach cotygodniowej rozrywki weekendowej proponujemy One Late Night - bezpłatną przygodową grę FPP, która udowadnia, że nie potrzeba całej armii jęczących zombiaków, by kogoś przestraszyć, a miejscem akcji wiejącym grozą wcale nie musi być opuszczone stare domostwo czy cmentarzysko.

W grze wcielamy się w pracownika pewnej firmy, który musiał zostać dłużej w pracy celem dokończenia ważnego projektu. Jest już późna noc, za oknem rozszalała się burza, aby nie przysnąć ponownie nad klawiaturą idziemy po kawę. Po powrocie na stanowisko zastajemy tajemniczy komunikat na ekranie naszego monitora. Od tej chwili zdajemy sobie sprawę, że zostając w biurze po godzinach wcale nie znajdujemy się w nim sami. Zapewne pod wpływem stresu uświadamiamy sobie, że już kiedyś słyszeliśmy historię o pewnej dziwnej, mrocznej zjawie, błąkającej się po korytarzach… Następnie mamy do czynienia z serią bardzo dziwnych i niewytłumaczalnych zjawisk.

One Late Night - Gameplay Trailer

Główną siłą projektu jest fabuła rozgrywająca się w realistycznie odwzorowanym środowisku pracy, które dla wielu będzie przerażająco znajome ;-). Zwyczajny bałagan na biurkach, w pokojach komputery i drukarki znanych, istniejących marek, na korytarzu złowrogo brzęcząca fotokopiarka, w kuchni automat na kawę i niedojedzone resztki w lodówce. Żeby nie zwariować rozświetlamy co pewien czas pomieszczenia latarką lub świeczką, ale robimy to rzadko i na tyle ostrożnie, by nie dać się zauważyć... upiorowi. W fazie mocnego przerażenia chowamy się pod wirtualnym biurkiem trzęsąc się niczym osika.

Ważną rolę odgrywa udźwiękowienie, na co dzień zwyczajne, niegroźne odgłosy potrafią nas nieźle przestraszyć. Można również pobawić się w hakera przeszukując pliki w komputerach współpracowników. Dzięki tym czynnościom zdobywamy wiele cennych informacji oraz zapisujemy stan gry. Jeśli zaś chodzi o ruchy gracza, to zostały one celowo spowolnione, aby lepiej oddać uczucie wieczornego zmęczenia i pewnej bezradności, zwłaszcza w momentach, gdy trzeba brać szybko nogi za pas!

One Late Night to nieprzeciętna i bardzo wciągająca pozycja wymagająca od gracza sprytu, logicznego myślenia i przede wszystkim stalowych nerwów ;-). Dzięki swej oryginalności oraz osobliwemu klimatowi z pewnością przypadnie ona do gustu sporej rzeszy graczy.

Grę One Late Night można pobrać w dziale: Po godzinach -> Gry -> Przygodowe.

Zapraszamy do zabawy!

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Refunktion na weekend
Refunktion na weekend
Rafał Szramowiat
Stratagem na weekend
Stratagem na weekend
Rafał Szramowiat
Sploot na weekend
Sploot na weekend
Rafał Szramowiat
Altitude0 na weekend
Altitude0 na weekend
Rafał Szramowiat
SERENDIPITY na weekend
SERENDIPITY na weekend
Rafał Szramowiat
Beret na weekend
Beret na weekend
Rafał Szramowiat
Blockfall na weekend
Blockfall na weekend
Rafał Szramowiat
Komentarze (14)