OneDrive wierny NTFS – inne systemy plików nie są już obsługiwane

OneDrive wierny NTFS – inne systemy plików nie są już obsługiwane

OneDrive wierny NTFS – inne systemy plików nie są już obsługiwane
Oskar Ziomek
04.07.2017 13:49

Microsoft zmienił wymagania OneDrive'a i jest to zła wiadomość dla użytkowników chmury Microsoftu, którzy dotychczas synchronizowali pliki zapisane także na partycjach Fat32, exFAT, a nawet ReFS. Od teraz chmura będzie synchronizować wyłącznie dokumenty zapisane na nośnikach sformatowanych do NTFS. Co ciekawe, na tę chwilę Microsoft nie tłumaczy swojej decyzji, pomimo dyskusji rozgorzałych na stronach pomocy technicznej.

Zmiany mogą się okazać sporym utrudnieniem w szczególności dla tych, którzy OneDrive'a wykorzystywali do tworzenia kopii zapasowych kart pamięci „na stałe” rozszerzających pamięć komputerów przenośnych – najczęściej sformatowanych jednym z systemów, które nie są już obsługiwane. To rozwiązanie często stosowane choćby przez użytkowników Surface'ów, urządzeń samego Microsoftu.

Obraz

Od teraz próba wskazania dla OneDrive'a folderu, który sformatowany jest np. w Fat32, skutkuje wyświetleniem okienka informacyjnego o braku takiej możliwości. Rozwiązaniem jest przeniesienie danych na inny nośnik sformatowany w NTFS lub zmiana systemu plików obecnej partycji. Najprostszym sposobem będzie skorzystanie z systemowego Wiersza poleceń, a w nim wpisanie następującego polecenia, w którym literę X zastąpić należy właściwą w naszym przypadku literą partycji:

convert X: /fs:ntfs

Powyższa metoda pozwoli zmienić system plików partycji nie ingerując w jej zawartość, przez co nie ma zagrożenia dla utraty plików. Warto dodać, iż odwrotna operacja nie jest już tak prosta i wymagać będzie skorzystania z innego oprogramowania.

Zmiana w wymaganiach OneDrive'a przyjmowana jest przez użytkowników z żalem nie tylko z uwagi na niewyjaśnione przyczyny, ale także brak wcześniejszych informacji ze strony Microsoftu, iż takie działania są planowane.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (60)