OneDrive z łatwiejszym udostępnianiem: wybierz rodzinę lub grupę znajomych

OneDrive z łatwiejszym udostępnianiem: wybierz rodzinę lub grupę znajomych

Microsoft upraszcza udostępnianie plików, fot. Oskar Ziomek
Microsoft upraszcza udostępnianie plików, fot. Oskar Ziomek
Oskar Ziomek
30.10.2020 12:55

Użytkownicy OneDrive'a mogą od teraz wygodniej udostępniać pliki. Microsoft zdecydował się bowiem rozszerzyć dostępne opcje o drobiazg, dzięki któremu przekazywanie dokumentów kilku osobom naraz będzie po prostu dużo szybsze. Chodzi o możliwość udostępniania plików za jednym razem całej rodzinie lub wskazanej grupie znajomych.

Aby zacząć korzystać z takiej możliwości, należy się najpierw upewnić, czy odpowiednio zdefiniowano grupy odbiorców oraz rodzinę. Grupę rodzinną można utworzyć na odpowiedniej stronie Microsoftu, z kolei grupę znajomych – skonfigurować z poziomu Outlooka. Jedna nie może mieć więcej niż 50 członków i co ciekawe, użytkownik może zakładać najwyżej 10 takich grup dziennie i maksymalnie 100 w ogóle. O szczegółach można przeczytać na stronie wsparcia.

OneDrive z wygodniejszym udostępnianiem plików, fot. Microsoft.
OneDrive z wygodniejszym udostępnianiem plików, fot. Microsoft.

Kiedy powyższe warunki są już spełnione, nic nie stoi na przeszkodzie, by szybko udostępnić pliki kilku osobom naraz. Należy więc odwiedzić OneDrive'a, a tam (po wybraniu dokumentów), skorzystać ze standardowego menu udostępniania w górnej części ekranu. W polu wyszukiwania konkretnych osób po adresie e-mail, można teraz znaleźć także grupy po nazwach, które im wcześniej nadano.

Podobnie jak w przypadku udostępniania plików jednej osobie, także w przypadku grupowego udostępniania możliwe jest dodanie opcjonalnej wiadomości dla odbiorców. Warto z niej skorzystać, jeśli nie wszyscy są uprzedzeni, że zostaną im udostępnione jakieś dokumenty.

OneDrive na Androida, iOS-a i inne platformy jest dostępny w naszym katalogu oprogramowania.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)