OneNote dla Androida skorzysta z możliwości skanera Office Lens

OneNote dla Androida skorzysta z możliwości skanera Office Lens

OneNote dla Androida skorzysta z możliwości skanera Office Lens
03.01.2018 15:19, aktualizacja: 03.01.2018 15:31

Świetna aplikacja do robienia notatek OneNote w wersji dla Androida zyskała możliwość skanowania dokumentów, wizytówek, kartek z notatkami czy tablic. W stabilnej wersji OneNote znajdziemy już zapowiadaną w listopadzie 2017 integrację ze skanerem Office Lens, co znacznie przyspieszy tworzenie notatek na podstawie papierowych dokumentów i tablic.

Office Lens to jedna z przydatniejszych aplikacji Microsoftu. Z jej pomocą można wygodnie fotografować papierowe dokumenty i tablice, a ona sama wyprostuje i wykadruje obrazy, oraz wysteruje kontrast tak, by tekst na nich był czytelny. Office Lens sprawdzi się przy zachowywaniu cyfrowych kopii paragonów i rachunków, wizytówek, tablic z prezentacjami, zdjęć i dokumentów.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Dla każdego z tych obiektów ma dedykowane ustawienia, a zeskanowane dokumenty można zapisać jako strony w notesach OneNote bez opuszczania skanera. Można oczywiście zapisać skany w kilku miejscach jednocześnie – na przykład w OneNote i Galerii. Jeśli na „skanach” zostanie rozpoznany tekst, OneNote będzie korzystać z niego przy wyszukiwaniu.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Ponadto przy logowaniu na konto Microsoft można użyć numeru telefonu – nie trzeba wtedy podawać loginu i hasła. Na urządzeniach z Androidem 7.1 i nowszym można włączyć „Znaczek” – pływającą ikonę OneNote, pozwalającą szybko utworzyć nową notatkę dowolnego typu.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)