r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

OneNote

Strona główna Android Akcesoria Notesy

Microsoft OneNote to udostępniana za darmo aplikacja do prowadzenia notatek. Integruje się ona z kontem Microsoft, pozwalając na synchronizację i dostęp do dowolnych notatek z wielu urządzeń. Zgodnie z tym co oferuje desktopowy OneNote, również i tutaj znaleźć można podział na poszczególne notesy, następnie na sekcje i dopiero właściwe notatki.

Galeria programu

Poszczególne notatki w OneNote mogą zawierać tekst, listy zadań, zdjęcia oraz nagrania głosowe. W wypadku tekstu możliwe jest tworzenie list punktowanych i numerowanych, określanie wcięcia, a także podstawowa zmiana formatu (m.in. pogrubienie, zmiana koloru). Użytkownik może z poziomu aplikacji przeszukiwać notatki.

W OneNote możliwe jest skonfigurowanie jednego konta Microsoft, a także dodatkowego w ramach usługi Office 365 dla szkół i firm. Skromne ustawienia aplikacji pozwalają jedynie na ograniczenie synchronizacji danych do połączeń typu Wi-Fi. OneNote udostępnia łącznie cztery widgety – główny, pozwalający na szybkie otworzenie aplikacji i poszczególnych opcji, a także mniejsze, oddzielne dla nowego wpisu, zdjęcia i nagrania.

W aplikacji znajdziemy również wsparcie dla rozmów telefonicznych. Po ich zakończeniu, OneNote zapyta nas czy nie chcemy sporządzić z niej notatki. Wspierana jest również możliwość pisma odręcznego, bądź za pomocą rysików. OneNote to jedna z ciekawszych alternatyw dla osób, które poszukują rozbudowanego, a zarazem darmowego notatnika. Jej autorzy regularnie aktualizują program wzbogacając go o nowe możliwości.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

OneNote dla Androida skorzysta z możliwości skanera Office Lens

5
OPROGRAMOWANIE 03.01.2018 | Anna Rymsza

Świetna aplikacja do robienia notatek OneNote w wersji dla Androida zyskała możliwość skanowania dokumentów, wizytówek, kartek z notatkami czy tablic. W stabilnej wersji OneNote znajdziemy już zapowiadaną w listopadzie 2017 integrację ze skanerem Office Lens, co znacznie przyspieszy tworzenie notatek na podstawie papierowych dokumentów i tablic. Office Lens to jedna z przydatniejszych aplikacji Microsoftu. Z jej pomocą można wygodnie fotografować papierowe dokumenty i tablice, a ona sama wyprostuje i wykadruje obrazy, oraz wysteruje kontrast tak, by tekst na nich był czytelny. Office…

OneNote na Androida z nowym wyglądem i usprawnieniami

9
OPROGRAMOWANIE 29.06.2017 | Mateusz Budzeń

Notatnik OneNote, będący jednym z najlepszych wyborów na smartfonach z Windows Phone, otrzymał właśnie aktualizację w wersji na Androida. Microsoft skupił się na usprawnieniu interfejsu. Został od znacząco odświeżony, upodobniając aplikację do wersji z Windows 10 i iOS. Nie zabrakło nowych funkcji. Jak informuje sam Microsoft, aktualizacja OneNote’a przynosi nowy interfejs, który stawia na szybszą i wygodniejszą nawigację. Przełożyć ma się to zarówno na tworzenie nowych notatek, poruszania się pomiędzy nimi, a także zarządzenie osobistym notatnikiem. Z mniejszych zmian warto wspomnieć o…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy!
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.