r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

OneNote

Strona główna Android Akcesoria Notesy

Microsoft OneNote to udostępniana za darmo aplikacja do prowadzenia notatek. Integruje się ona z kontem Microsoft, pozwalając na synchronizację i dostęp do dowolnych notatek z wielu urządzeń. Zgodnie z tym co oferuje desktopowy OneNote, również i tutaj znaleźć można podział na poszczególne notesy, następnie na sekcje i dopiero właściwe notatki.

Galeria programu

Poszczególne notatki w OneNote mogą zawierać tekst, listy zadań, zdjęcia oraz nagrania głosowe. W wypadku tekstu możliwe jest tworzenie list punktowanych i numerowanych, określanie wcięcia, a także podstawowa zmiana formatu (m.in. pogrubienie, zmiana koloru). Użytkownik może z poziomu aplikacji przeszukiwać notatki.

W OneNote możliwe jest skonfigurowanie jednego konta Microsoft, a także dodatkowego w ramach usługi Office 365 dla szkół i firm. Skromne ustawienia aplikacji pozwalają jedynie na ograniczenie synchronizacji danych do połączeń typu Wi-Fi. OneNote udostępnia łącznie cztery widgety – główny, pozwalający na szybkie otworzenie aplikacji i poszczególnych opcji, a także mniejsze, oddzielne dla nowego wpisu, zdjęcia i nagrania.

W aplikacji znajdziemy również wsparcie dla rozmów telefonicznych. Po ich zakończeniu, OneNote zapyta nas czy nie chcemy sporządzić z niej notatki. Wspierana jest również możliwość pisma odręcznego, bądź za pomocą rysików. OneNote to jedna z ciekawszych alternatyw dla osób, które poszukują rozbudowanego, a zarazem darmowego notatnika. Jej autorzy regularnie aktualizują program wzbogacając go o nowe możliwości.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

OneNote na Androida z nowym wyglądem i usprawnieniami

9
OPROGRAMOWANIE 29.06.2017 | Mateusz Budzeń (Scorpions.B)

Notatnik OneNote, będący jednym z najlepszych wyborów na smartfonach z Windows Phone, otrzymał właśnie aktualizację w wersji na Androida. Microsoft skupił się na usprawnieniu interfejsu. Został od znacząco odświeżony, upodobniając aplikację do wersji z Windows 10 i iOS. Nie zabrakło nowych funkcji. Jak informuje sam Microsoft, aktualizacja OneNote’a przynosi nowy interfejs, który stawia na szybszą i wygodniejszą nawigację. Przełożyć ma się to zarówno na tworzenie nowych notatek, poruszania się pomiędzy nimi, a także zarządzenie osobistym notatnikiem. Z mniejszych zmian warto wspomnieć o…

Z czym na wykład? Przegląd programów do notowania dla studentów (2016)

52
OPROGRAMOWANIE 23.09.2016 | Anna Rymsza (Xyrcon)

Choć nie zapewni to sukcesu, zaczynając kolejny rok akademicki warto obiecać sobie sumienne notowanie na wykładach i utrzymywanie porządku w materiałach. Rok akademicki lada chwila się rozpędzi, więc warto już zapewnić sobie odpowiednie narzędzia do organizacji pracy. Narzędzi dla studentów nie brakuje, a poniżej przedstawiam kilka ciekawych aplikacji, które warto przetestować na wykładach i zajęciach. OneNote Jeśli ktoś jednak woli rozwiązania dobrze znane, a przy tym sprawdzone i cenione także w naszej redakcji, warto sięgnąć po OneNote dla Windowsa, macOS, Androida lub iOS. Aplikacje…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy!
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.