r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Office Lens

Strona główna Android Biuro i firma Skanowanie i OCR

Dzięki aplikacji Office Lens możemy w prosty sposób zeskanować dokumenty, tablice i innego rodzaju dane. Program potrafi również wyodrębnić konkretne elementy, takie jak tekst, grafiki czy też wykresy.

Galeria programu

Office Lens posiada cztery tryby działania: zdjęcie, dokumenty, wizytówki oraz tablica. W zależności od wyboru inaczej podejdzie do przetwarzania informacji. Najciekawiej prezentuje się ostatni z nich. Aplikacja bardzo dobrze radzi sobie nawet ze zdjęcia robionymi pod ostrym kątem, bez problemu wyodrębnia z nich tablicę i zawarte na niej informacje.

Zdjęcie materiału możemy domyślnie zapisać w czterech usługach Microsoftu. Wybierając OneNote kopia zeskanowanego dokumentu trafi jako notatka do domyślnie wybranego notesu. W przypadku OneDrive otrzymamy plik .jpg zapisany w chmurze Microsoftu. Najciekawiej prezentuje się jednak opcja wysłania danych do Worda oraz PowerPointa. Takie dane nie będą zwykłym zdjęciem wklejonym w dokument, Office Lens wyodrębni z niego tekst i inne elementy co pozwoli w przypadku Worda od razu przejść do edycji treści. Zeskanowane wizytówki możemy zapisać w wybranym notesie OneNote bądź też dodać jako nowy kontakt w książce adresowej.

Pomimo sporej ilości oferowanych narzędzi Office Lens jest aplikacją darmową. Jednak aby w pełni docenić i wykorzystać jej możliwości, należy posiadać konto Microsoftu.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Z czym na wykład? Przegląd programów do notowania dla studentów (2016)

51
OPROGRAMOWANIE 23.09.2016 | Anna Rymsza (Xyrcon)

Choć nie zapewni to sukcesu, zaczynając kolejny rok akademicki warto obiecać sobie sumienne notowanie na wykładach i utrzymywanie porządku w materiałach. Rok akademicki lada chwila się rozpędzi, więc warto już zapewnić sobie odpowiednie narzędzia do organizacji pracy. Narzędzi dla studentów nie brakuje, a poniżej przedstawiam kilka ciekawych aplikacji, które warto przetestować na wykładach i zajęciach. OneNote Jeśli ktoś jednak woli rozwiązania dobrze znane, a przy tym sprawdzone i cenione także w naszej redakcji, warto sięgnąć po OneNote dla Windowsa, macOS, Androida lub iOS. Aplikacje…

Najlepsze aplikacje na Androida z 2015 roku – nie tylko te najsłynniejsze

28
OPROGRAMOWANIE 31.12.2015 | Łukasz Maślanka (lukasz_em)

Aplikacji na urządzenia z Androidem jest dziś więcej, niż na jakąkolwiek inną platformę. W sklepie Google Play można spędzić godziny, szukając coraz to nowych programów. W 2015 r. w świecie Androida pojawiło się sporo perełek, na które warto zwrócić uwagę. Oto nasz wybór najciekawszych aplikacji na Androida, wydanych w kończącym się właśnie roku. Szukając programów na Androida wydanych w dobiegającym końca 2015 r., przyjęliśmy dwa kryteria wyboru. Po pierwsze, polecimy Wam kilka aplikacji z grona tych najbardziej znanych, pobieranych miliony razy przez użytkowników z całego świata. Po drugie…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
lordjahu   21 #4 29.05.2015 07:32

@szaweł: Chodzi o to że Office Lens potrafi nieźle zwolnić nawet przy świetnym telefonie, powinni dopracować niektóre funkcje.

szaweł   12 #3 28.05.2015 16:15

@lordjahu: co rozumiesz przez wydajniejszy? Scanbot posiada przede wszystkim więcej opcji. To wada i zaleta. Warto sprawdzić ile kroków potrzeba do prostych operacji, wykonania skanu, zapisania, wysłania jako OCR itp. w obu aplikacjach.

  #2 28.05.2015 10:28

Nieźle, nie potrzebuje dostępu do sieci, zapisuje w galerii i do pdf. Jakieś uprawnienia dziwne (do sms i kontaktów)

lordjahu   21 #1 28.05.2015 09:27

To już Scanbot jest wydajniejszy ;)

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.