r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Office Lens

Strona główna Android Biuro i firma Skanowanie i OCR

Dzięki aplikacji Office Lens możemy w prosty sposób zeskanować dokumenty, tablice i innego rodzaju dane. Program potrafi również wyodrębnić konkretne elementy, takie jak tekst, grafiki czy też wykresy.

Office Lens posiada cztery tryby działania: zdjęcie, dokumenty, wizytówki oraz tablica. W zależności od wyboru inaczej podejdzie do przetwarzania informacji. Najciekawiej prezentuje się ostatni z nich. Aplikacja bardzo dobrze radzi sobie nawet ze zdjęcia robionymi pod ostrym kątem, bez problemu wyodrębnia z nich tablicę i zawarte na niej informacje.

Zdjęcie materiału możemy domyślnie zapisać w czterech usługach Microsoftu. Wybierając OneNote kopia zeskanowanego dokumentu trafi jako notatka do domyślnie wybranego notesu. W przypadku OneDrive otrzymamy plik .jpg zapisany w chmurze Microsoftu. Najciekawiej prezentuje się jednak opcja wysłania danych do Worda oraz PowerPointa. Takie dane nie będą zwykłym zdjęciem wklejonym w dokument, Office Lens wyodrębni z niego tekst i inne elementy co pozwoli w przypadku Worda od razu przejść do edycji treści. Zeskanowane wizytówki możemy zapisać w wybranym notesie OneNote bądź też dodać jako nowy kontakt w książce adresowej.

Pomimo sporej ilości oferowanych narzędzi Office Lens jest aplikacją darmową. Jednak aby w pełni docenić i wykorzystać jej możliwości, należy posiadać konto Microsoftu.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Z czym na wykład? Przegląd programów do notowania dla studentów (2016)

52
23.09.2016  •  Anna Rymsza

Choć nie zapewni to sukcesu, zaczynając kolejny rok akademicki warto obiecać sobie sumienne notowanie na wykładach i utrzymywanie porządku w materiałach. Rok akademicki lada chwila się rozpędzi, więc warto już zapewnić sobie odpowiednie narzędzia do organizacji pracy. Narzędzi dla studentów nie brakuje, a poniżej przedstawiam kilka ciekawych aplikacji, które warto przetestować na wykładach i zajęciach. OneNote Jeśli ktoś jednak woli rozwiązania dobrze znane, a przy tym sprawdzone i cenione także w naszej redakcji, warto sięgnąć po OneNote dla Windowsa, macOS, Androida lub iOS. Aplikacje…

Najlepsze aplikacje na Androida z 2015 roku – nie tylko te najsłynniejsze

28
31.12.2015  •  Łukasz Maślanka

Aplikacji na urządzenia z Androidem jest dziś więcej, niż na jakąkolwiek inną platformę. W sklepie Google Play można spędzić godziny, szukając coraz to nowych programów. W 2015 r. w świecie Androida pojawiło się sporo perełek, na które warto zwrócić uwagę. Oto nasz wybór najciekawszych aplikacji na Androida, wydanych w kończącym się właśnie roku. Szukając programów na Androida wydanych w dobiegającym końca 2015 r., przyjęliśmy dwa kryteria wyboru. Po pierwsze, polecimy Wam kilka aplikacji z grona tych najbardziej znanych, pobieranych miliony razy przez użytkowników z całego świata. Po drugie…

Recenzje użytkowników

zazwyczaj bardzo dobra realizacja podstawowej funkcjonalności, bezpłatność
brak funkcji automatycznego zapisu, opóźnienie po zrobieniu zdjęcia, czasem zbyt agresywna modyfikacja w trybie tablicy, import tylko jednego zdjęcia
ocena użytkownika

Jedna z najlepszych aplikacji tego typu, choć nie bez pewnych potknięć. Podstawowa funkcjonalność programu stoi na bardzo dobrym poziomie. Office Lens bez najmniejszych problemów wybiera i zaznacza na podglądzie z kamery interesujące nas elementy (na przykład kartkę papieru, tablicę czy wizytówkę). Pozostaje nam jedynie kliknięcie spustu migawki w odpowiednim momencie. Niestety od przyciśnięcia potrafi minąć kilka sekund zanim Office Lens przejdzie do kolejnego kroku, czyli pokazania fotografii po obróbce. Może to jest jakiś sposób na neutralizowanie drgań ręki? Następnie możemy poprawić kadrowanie (zazwyczaj nie jest to konieczne) i zapisać zdjęcie w galerii, jako PDF (złożony tylko z jednej fotografii) lub w usługach Microsoftu. Niestety musimy wszystkie te kroki wykonywać za każdym razem. Program nie oferuje możliwości automatycznego zapisu zaraz po zrobieniu zdjęcia lub przynajmniej zapisu z pominięciem wyboru lokalizacji (ustawiając ją wcześniej menu). Jakość obrobionych fotografii jest zazwyczaj dobra, choć zdarza się, że zdjęcia wychodzą poruszone. Sama aplikacja stara się nieco poprawiać wygląd dociętych fragmentów, choć bywa, że i z odwrotnym skutkiem - niektóre zdjęcia w trybie tablicy są mocno zniekształcone. Szczególnie obrazy z projektora z jakimiś kontrastującymi elementami. Należy jednak oddać, że tekst na białej tablicy pisakowej wykonany tym trybem jest niezmiernie wyraźny (leżąca gąbka i krawędzie mniej). Oprócz tego aplikacja umożliwia również docięcie poprzednio wykonanych zdjęć. Tutaj też natrafimy jednak na pewne ograniczenia - możemy wybierać tylko po jednej fotografii do obróbki. Mimo pewnych niedociągnięć, Office Lens mogę polecić. W codziennych zastosowaniach sprawdza się co najmniej dobrze.

25.05.2017 17:33 | Recenzja do wersji

Komentarze

0 nowych
lordjahu   24 #4 29.05.2015 07:32

@szaweł: Chodzi o to że Office Lens potrafi nieźle zwolnić nawet przy świetnym telefonie, powinni dopracować niektóre funkcje.

szaweł   12 #3 28.05.2015 16:15

@lordjahu: co rozumiesz przez wydajniejszy? Scanbot posiada przede wszystkim więcej opcji. To wada i zaleta. Warto sprawdzić ile kroków potrzeba do prostych operacji, wykonania skanu, zapisania, wysłania jako OCR itp. w obu aplikacjach.

  #2 28.05.2015 10:28

Nieźle, nie potrzebuje dostępu do sieci, zapisuje w galerii i do pdf. Jakieś uprawnienia dziwne (do sms i kontaktów)

lordjahu   24 #1 28.05.2015 09:27

To już Scanbot jest wydajniejszy ;)

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.