OnyX już daje dostęp do ukrytych ustawień OS X El Capitan

Strona głównaOnyX już daje dostęp do ukrytych ustawień OS X El Capitan
19.10.2015 12:27
OnyX już daje dostęp do ukrytych ustawień OS X El Capitan

OnyX to program przez wielu użytkowników komputerów z jabłkiem uważany za niezbędny. Dzięki niemu można łatwo dostać się do wielu ustawień systemu i programów zainstalowanych na Maku, zadbać o dobrą kondycję systemu OS X i naprawić niektóre problemy. Najnowsza wersja została przygotowana do pracy z OS X 10.11 El Capitan.

Po uruchomieniu OnyX wyświetla licencję i kilka ostrzeżeń, a następnie sprawdza w jakim stanie jest dysk Maca i na chwilę przejmuje nad nim kontrolę. Jeśli wszystko jest w porządku, można kontynuować pracę i zmieniać ustawienia lub wykonać operacje związane z konserwacją systemu. OnyX nie usuwa żadnych danych, ale przed użyciem go warto zrobić sobie kopię zapasową.

Program pozwala sprawdzić strukturę dysku systemowego i uprawnienia plików, a także przebudować indeksy i pamięć podręczną. Może także usuwać historię otwieranych plików i pamięć podręczną wielu komponentów systemu – fontów, jądra, przeglądarek, różne ustawienia i tym podobne. Wiele z tych zadań można wykonywać automatycznie za pomocą skryptów.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]
  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Ponadto można zyskać dostęp do ustawień systemu i programów, które nie są oczywiste i łatwo dostępne. Można na przykład zmienić powitanie na ekranie logowania, wyłączyć Mission Control, włączyć menu debugowania wielu programów, widoczność ukrytych plików w Finderze i wiele innych przydatnych opcji (o niektórych możecie przeczytać w poradniku). Program pozwala przeglądać strony pomocy programów uruchamianych z linii poleceń oraz znaleźć pliki, których nie pokaże Spotlight.

Najnowszą wersję programu OnyX, a także wydania dla Yosemite i Maverics, znajdziecie w naszej bazie. Użytkownicy starszych wydań systemu (Snow Leopard, Lion, Leopard, Tiger, Panther, Jaguar) mogą pobrać odpowiednią dla swojego systemu wersję programu ze strony producenta.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (13)