Opera 34 wprowadza rekomendowane strony i ulepszony menadżer pobierania

Opera 34 wprowadza rekomendowane strony i ulepszony menadżer pobierania

Opera 34 wprowadza rekomendowane strony i ulepszony menadżer pobierania
Redakcja
24.09.2015 13:47

Od kiedy zarząd norweskiej Opery zdecydował się na zmianę silnika, programiści firmy mają więcej czasu na dodawanie zupełnie nowych funkcji. Widać to po edycjach mobilnych, ale również wersji desktopowej, która stanowi dobrą, rozbudowaną alternatywę dla Google Chrome. Nowa wersja testowa wprowadza kolejną nowość, sugerowane kafelki przy wyszukiwaniu.

350143152042239937

W celu aktywacji nowej funkcji musimy zainstalować Operę 34 Developer, a następnie przejść do jej ustawień i włączyć opcję „Show extra suggestions” (w obecnej wersji testowej nie jest ona jeszcze przetłumaczona). Następnie wystarczy kliknąć lewym przyciskiem myszy na pasku adresu. Zobaczymy wtedy zestaw sugerowanych witryn do odwiedzenia. Znaleźć tam możemy choćby często odwiedzane witryny, przechodzenie do nich staje się więc jeszcze łatwiejsze. Oczywiście, jeżeli zaczniemy wpisywać jakiś adres lub frazę do wyszukania, rekomendację znikną, zastąpią je sugestie wyszukiwania i adresy, którymi już kiedyś się posługiwaliśmy.

Oprócz tego poprawiono styl paska przewijania w systemie Windows 10, programiści Opery pracują także nad menadżerem pobierania – nareszcie wyposażono go w przycisk umożliwiający anulowanie pobierania. Do tej pory mogliśmy je jedynie wstrzymać, w celu przerwania należało przejść do widoku listy pobieranych plików. Najnowszą wersję Opery, zarówno w wersji stabilnej, jak i testowej znajdziecie w bazie naszego serwisu. Program jest dostępny dla systemu Windows, Androida i OS X.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (12)