Opera 48: zrzuty ekranu jak w Operze Neon i konwerter stref czasowych

Opera 48: zrzuty ekranu jak w Operze Neon i konwerter stref czasowych

Opera 48: zrzuty ekranu jak w Operze Neon i konwerter stref czasowych
24.07.2017 17:08

W deweloperskim kanale testowym Opery pojawiła się nowa wersja przeglądarki. Otrzymała ona paczkę nowości, w tym znane z koncepcyjnej Opery Neon, narzędzie do wykonywania zrzutów ekranu. Testerzy mogą teraz także korzystać z funkcji konwertera stref czasowych, który dołączył do wcześniej wprowadzonego kalkulatora walut.

W styczniu wydana została przeglądarka Opera Neon, która oczywiście była konceptem, ale zapowiadającym przyszłość podstawowej przeglądarki. Wybrane funkcje i rozwiązania, które spotkały się z ciepłym przyjęciem użytkowników, zaczynają właśnie trafiać do zwykłej Opery. W wersji deweloperskiej (48.0.2664.0) wprowadzono narzędzie do wykonywania zrzutów ekranu, które wcześniej mogliśmy sprawdzić w projekcie Neon.

Na bocznym pasku pojawiła się ikonka kamery. Po kliknięciu aktywuje się narzędzie do wykonywania zrzutów ekranu z funkcją kadrowania. Całość sprowadza się do zaznaczenia interesującego fragmentu strony internetowej. Jeśli jednak chcemy zapisać całą stronę, to należy wybrać opcję Capture Full Site. Zrzuty możemy zapisywać do schowka lub lokalnie na dysku komputera.

W Operze już wcześniej pojawił się przelicznik walut. Funkcja pozwala na szybkie przeliczenie np. ceny danego produktu z dolarów na złotówki – wystarczy zaznaczyć cenę, a pojawi się dymek pokazujący cenę po przeliczeniu. W kanale deweloperskim (48.0.2652.0) zadebiutowała kolejna funkcja, które wprowadza konwerter stref czasowych, przeliczający podaną na stronie internetowej godzinę na czas zgodny z lokalnym zegarem komputera. Korzystanie z niego wygląda tak samo jak z kalkulatora walut.

350202615025788865

Na początku miesiąca w deweloperskiej wersji (48.0.2643.0) samo zaznaczanie jednostek do przeliczenia stało się wygodniejsze. Nie musimy już precyzyjnie zaznaczać fragmentu tekstu, Opera powinna poradzić sobie sama w znalezieniu wartości do przeliczenia, nawet jeśli zaznaczymy całe zdanie.

350202615025919937

Przeglądarkę w wersji stabilnej znajdziecie w naszej bazie. Dostępna jest wersja na Windowsa oraz macOS-a. Po kliknięciu na Wszystkie wersje zyskacie dostęp do wersji rozwojowych.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (32)