Opera dla Androida otrzymuje nowe logo i możliwość kompresji wideo

Opera dla Androida otrzymuje nowe logo i możliwość kompresji wideo

Opera dla Androida otrzymuje nowe logo i możliwość kompresji wideo
Paweł Piskurewicz
04.11.2015 17:03, aktualizacja: 11.11.2015 23:18

Opera oraz Opera Mini dla systemu Android wreszcie doczekały się zmiany swoich ikon na zgodne z niedawno wprowadzonym logo firmy. To jednak nie koniec nowości jakie przynoszą ostatnie aktualizacje.

Do Opery trafił mechanizm kompresji plików wideo. Prawdopodobnie jest to identyczne rozwiązanie, jak te które zastosowano jakiś czas temu w przeglądarce Opera Max. O tym jak się sprawuje wspominaliśmy pod koniec sierpnia. Zmienił się również silnik, obecnie jest to Chromium w wersji 46.

350154374741518273

Nowości zawitały także do Opery Mini. Dotyczą między innymi powiadomień. Od jakiegoś czasu Opera Mini potrafi wyświetlać powiadomienia z wybranych serwisów społecznościowych. Teraz w przypadku Facebooka mogą one zawierać również zdjęcie powiązanej z nim osoby. Usprawniono także menu kontekstowe, które obecnie ma bardziej przypominać standardowe rozwiązania znane z Androida. Dodatkowo w nowej wersji otrzymamy możliwość otwarcia pliku z poziomu powiadomienia o zakończeniu jego pobierania.

Choć zmiany cieszą, wraz z kolejnymi aktualizacjami coraz bardziej zaciera się granica pomiędzy poszczególnymi wersjami mobilnej Opery. Obecnie coraz więcej opcji dodatkowych trafia do Opery Mini, a rozwiązań związanych z kompresją do głównej wersji przeglądarki. Dodatkowo mamy jeszcze Operę Max, która globalne kompresuje dane przesyłane za pomocą naszego urządzenia.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (27)