Opera Software aktualizuje silnik swojej przeglądarki

Opera Software aktualizuje silnik swojej przeglądarki

Wojciech Cybulski
08.10.2011 17:00, aktualizacja: 08.10.2011 20:10

Opera Software poinformowała o istotnej aktualizacji silnika renderującego Presto, który jest wykorzystywany w przeglądarkach internetowych tej firmy. Zostanie on już wkrótce wprowadzony do stabilnych wydań Opery.

Silnik Presto doczekał się aktualizacji do wersji 2.9.220 i zawiera kilka istotnych nowości. Najważniejszą z nich jest bez wątpienia Ragnarok, czyli implementacja algorytmu parsowania HTML5. Gdy wszystkie przeglądarki zostaną wyposażone w parsery HTML5, problem dopasowywania stron do konkretnych przeglądarek powinien zostać wyeliminowany, gdyż specyfikacja HTML5 jasno opisuje, jak przeglądarka ma interpretować wszystkie nieścisłości w kodzie. Kolejną nowością wprowadzoną do silnika są liczne poprawki w obsłudze gradientów CSS3. Pojawiła się między innymi pełna obsługa gradientów typu radial (kołowych). Silnik doczekał się także wielu mniejszych poprawek i zmian takich jak bezproblemowa obsługa arabskich tekstów czy poprawek dla konkretnych serwisów internetowych. Twórcy podkreślają, że dzięki wprowadzonym do silnika zmianom ich przeglądarka będzie sobie o wiele lepiej radziła z najnowszymi standardami.

Chętni mogą pobrać i przetestować przygotowany przez firmę build Opery zawierający opisane wyżej nowości. Należy pamiętać, że jest to wydanie testowe i może działać niestabilnie.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (234)