Operatorzy komórkowi na całym świecie kreatywnie zachęcają do zostania w domu

Operatorzy komórkowi na całym świecie kreatywnie zachęcają do zostania w domu

Inicjatywa telekomów z całego świata, fot. Miquel Benitez/Getty Images
Inicjatywa telekomów z całego świata, fot. Miquel Benitez/Getty Images
25.03.2020 10:33, aktualizacja: 25.03.2020 10:52

Nastały czasy, kiedy ludzka solidarność ma większe znaczenie niż kiedykolwiek. Liczy się każdy gest, nawet najdrobniejszy. Operatorzy sieci komórkowych znaleźli kreatywny sposób, jak zachęcać ludzi do dystansowania się społecznego.

W niektórych krajach, w tym Niemczech, firmy takie, jak Vodafone umieszczają komunikat #StayHome przy ikonce symbolizującej stan sieci komórkowej. Jest to sprytna, nieinwazyjna forma wspierania kroków mających na celu zminimalizowanie skutków pandemii. Mały gest, a jednak mogący wywołać masę pozytywnych reakcji, bo w końcu teraz wpatrujemy się w ekrany smartfonów częściej niż kiedykolwiek.

Komunikaty takie, jak w niemieckim Vodafone pojawiają się również w miejscach tak od siebie odległych, jak Rumunia, Peru, Turcja, Indonezja, Belgia, Francja, Indie i Nigeria – w każdym z nich w ojczystym języku. Najczęściej można je zobaczyć po wyłączeniu Wi-Fi i przełączeniu się na internet komórkowy, aczkolwiek w Peru "YoMeQuedoEnCasa" (po hiszpańsku: zostań w domu) widnieje w każdej sytuacji.

Trudno powiedzieć, czy to zorganizowana akcja telekomów, czy spontaniczna oddolna inicjatywa. Ciekawe, kiedy uświadczymy tego w Polsce. Póki co możemy liczyć na specjalne promocje od wielu dostawców usług komórkowych, takich jak dodatkowe pakiety danych, nienaliczanie transferu za niektóre aplikacje, czy darmowe dostępy do usług VOD.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (12)