Ophcrack ikona

Ophcrack3.6.0

WindowsNarzędziaOdzyskiwanie hasełOphcrack
zabezpiecz pobieranie
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item

Ophcrack to przydatne, niewielkich rozmiarów narzędzie na licencji GPL, które pozwala na złamanie haseł systemów Windows XP, Windows Vista oraz Windows 7 - szczególnie przydaje się, kiedy zapomni się hasła do swojego konta albo zmieni je jakiś dowcipniś lub wirus.

Aplikacja do łamania haseł wykorzystuje tak zwane tablice tęczowe (rainbow tables) i łamie "hashe" LM oraz NTLM.. Podczas procesu instalacji, program zaproponuje ściągnięcie jednej lub kilku paczek z tablicami dla systemów Windows XP i Vista/7. Program obsługuje także łamanie haseł metodą brutceforce w przypadku, kiedy mamy pewność, że odzyskiwane hasło jest stosunkowo proste.

Warto wspomnieć, że Ophcrack działa na niemalże każdej platformie i łamanie haseł można uruchomić nie tylko z poziomów systemów Windows, ale również z Linux, a nawet Mac OS. Dostępna jest także wersja Ophcrack Live CD na stronie producenta, którą można wypalić na płycie i uruchomić z niej komputer. Szczególnie przydatne jest to w przypadku zablokowanych stacji roboczych i braku dostępu do systemu.

Udostępnij
Ocena redakcji
4.5
Ocena użytkowników
-.-
Twoja ocena
Liczba pobrań8 610
Data aktualizacji16 cze 2015
Rozmiar pliku5.74 MB
System operacyjnyWindows
LicencjaBezpłatna
Ophcrack ikonaMasz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)